Görüyorum ki benden uzun süredir
haber alamamışsın! Vizyona giren filmlerden ve en son gelişmelerden anında haberdar olmak ister misin? İzin Ver Daha Sonra
Türkiye'nin sinema sitesi Sinemalar.com

Disney’in ünlü animasyonu ‘Mulan’ gerçeğe dönüşüyor

Disney’in ünlü animasyonu ‘Mulan’ gerçeğe dönüşüyor
30 Kasım 2017

Orjinali animasyon olan Beauty and The Beast‘in canlı aksiyon filmi uyarlamasının ardından benzer şekilde yeniden çekilecek Walt Disney yapımları yolda. 1998’de vizyona giren Disney animasyonu Mulan da bu filmlerden biri. 

Crystal Liu olarak da tanınan 30 yaşındaki Çinli aktris Liu Yifei, Mulan filminin başrol oyuncusu olarak Prenses Mulan karakterine hayat verecek. Başyapımcılığını Bill Kong’un üstleneceği filmin yönetmeni ise Niki Caro. Senaryoyu Amanda Silver ve Rick Jaffa kaleme alıyor. 

Çin’de Hun hücumlarına karşı savaşılan Han hanedanlığı döneminde geçen hikayede, efsanevi bir savaşçının kızı, istilaya karşı mücadele eden bir adam kimliğine bürünüyor. 90 milyon dolar bütçeli animasyon, 304 milyon dolar gişe hasılatı elde etmişti. 

Çekimlerine 2018’de başlanacak yeni Mulan filminin 2019’da vizyona girmesi bekleniyor. Bir diğer Disney animasyonu uyarlaması olan Aladdin de aynı yıl sinemaseverlerle buluşacak. 

Haber Kaynağı Deadline

Tüm yorumlar (0)

Avatar
Görüşleriniz