Sinemalar.com

Ayla’nın Süleyman astsubayının eşi de hayatını kaybetti!

Ayla’nın Süleyman astsubayının eşi de hayatını kaybetti!
8 Aralık 2017

Hikayesi Ayla filmine konu olan ve dün yaşamını yitiren Kore gazisi emekli astsubay Süleyman Dilbirliği’nin eşi Nimet Dilbirliği, kocasının acısına dayanamayarak dün akşam saatlerinde hayata gözlerini yumdu. 

Ayla filmiyle hikayesi beyaz perdeye aktarılan Koreli Kim'in manevi babası Süleyman Dilbirliği, dün 91 yaşında hayatını kaybetmişti. Dilbirliği, 12 Kasım’da İstanbul Haydarpaşa Eğitim ve Araştırma Hastanesi’ne kaldırılmış, yoğun bakımda tedavi altına alınmıştı, 30 gün sonra ise doktorların tüm müdahalelerine rağmen organ yetmezliği sebebiyle kurtarılamadı.

Süleyman Dilbirliği’nin ardından Alzheimer hastası eşi Nimet Dilbirliği’nin de acıya dayanamayarak dün akşam saatlerinde vefat ettiği haberi geldi. Süleyman ve 65 yıllık hayat arkadaşı Nimet Dilbirliği, bugün Üsküdar'daki Büyük Selimiye Camii'nde kılınacak ikindi namazına müteakip omuz omuza sol yolculuklarına uğurlanacaklar.

Tüm yorumlar (3)

Avatar
FORHAN (Jön) | 11 Ocak 2019, 08:41

Eğer filmdeki gibi aralarında bir sevgi varsa ne mutlu onlara , Allah ikisinede rahmet etsin . Filmdeki kadının sevgisini , saygısını , desteğini Allah herekese nasip etsin .

Cevap Yaz
0
0
savas_asik (Dublör) | 8 Aralık 2017, 17:28

Allah mekânlarını cennet eylesin.

Cevap Yaz
0
2
feardark (Profesyonel) | 8 Aralık 2017, 15:12

ALLAH c.c. ikisininde mekanını cennet eylesin. ne büyük bir sevgiymiş aralarındaki. yokluğuna dayanamıyor

Cevap Yaz
0
2
Görüşleriniz