Sinemalar.com

"Harry Potter ve Zümrüdüanka Yoldaşlığı" Oyuncuları Türkiye Galasında

27 Temmuz 2007

    Warner Bros. Pictures filmi “Harry Potter ve Zümrüdüanka Yoldaşlığı” oyuncuları, filmin Türkiye galası için İstanbul’a geliyor!

    J.K.Rowling’in sevilen kitaplarından uyarlanan Harry Potter serisinin beşinci filmi, Warner Bros. Pictures’ın “Harry Potter ve Zümrüdüanka Yoldaşlığı”nda Harry Potter’ın ilk aşkı Cho Chang rolünde oynayan Katie Leung ile yaramaz ikizler Fred ve George Weasley karakterlerini canlandıran Oliver ve James Phelps, filmin Türkiye’de yapılacak galasına katılmak üzere İstanbul’a geliyor. Premiyer 7 Ağustos 2007 Salı akşamı saat 20.00’de Kanyon Cinebonus sinemalarında gerçekleşecek. Film tüm Türkiye’de 10 Ağustos 2007’de vizyona girecek.

    “Harry Potter ve Zümrüdüanka Yoldaşlığı”nda, Harry beşinci öğretim yılı için Hogwarts’a döndüğünde, büyücü camiasının büyük çoğunluğunun, onun kötü Lord Voltemort’la karşılaştığı gerçeğinin bir yalan olduğuna inandırıldıklarını görür ve onuru kırılır. Daha da kötüsü, Sihir Bakanı Cornelius Fudge yeni bir Karanlık Sanatlara Karşı Savunma öğretmeni atamıştır: İki yüzlü Profesör Dolores Umbridge. Ama Profesör Umbridge’in “Bakanlık onaylı” savunma sihri dersleri genç büyücüleri kendilerini tehdit eden Karanlık güçlere karşı hazırlıksız ve savunmasız bırakır. Bunun üzerine, arkadaşları Hermione ve Ron’un teşvikiyle,  Harry dizginleri eline almaya ikna olur. Kendilerine “Dumbledore’un Ordusu” adını veren bir grup öğrenciyle gizlice buluşan Harry, onlara Karanlık Sanatlara Karşı Savunma dersleri vermeye ve bu cesur genç büyücüleri önlerinde uzanan muazzam savaşa hazırlamaya başlar. 

    Warner Bros. Pictures bir Heyday Films yapımı olan “Harry Potter ve Zümrüdüanka Yoldaşlığı”nı sunar. Filmin başrollerini Daniel Radcliffe, Rupert Grint, Emma Watson, Helena Bonham Carter, Robbie Coltrane, Warwick Davis, Ralph Fiennes, Michael Gambon, Brendan Gleeson, Richard Griffiths, Jason Isaacs, Gary Oldman, Alan Rickman, Fiona Shaw, Maggie Smith, Imelda Staunton, David Thewlis, Emma Thompson ve Julie Walters paylaşıyor.
    David Heyman ve David Barron’ın yapımcılığını, Lionel Wigram’ın yönetici yapımcılığını gerçekleştirdiği filmi David Yates yönetti. J.K. Rowling’in aynı adlı kitabına dayanan filmin senaryosunu Michael Goldenberg kaleme aldı.   
    “Harry Potter ve Zümrüdüanka Yoldaşlığı”nın dünya çapındaki dağıtımını bir Warner Bros. Entertainment kuruluşu olan Warner Bros. Pictures gerçekleştiriyor.

Haber Kaynağı sinemalar.com

Tüm yorumlar (22)

Avatar
OnurShady (Figuran) | 1 Ağustos 2012, 04:44

Resmen rezaletti. Bizim milletimizin neden türkiyeye gelmiyorlar diye yakınmaya hakkı yok bence.

Cevap Yaz
0
0
MetinToprak (Amatör) | 15 Ağustos 2011, 15:45

Böyle şeymi olurya yapmayın gelicekse herkes gelmesi biz bir harry potter hayranıyız ve bize bunun hakkını vermleri lazım bizde görmek istiyoruz neden böyle yapıolar bizi neden önemsemiyolar gelicekse herkes gelsin

Cevap Yaz
0
0
disqotech (Profesyonel) | 15 Ağustos 2010, 05:02

haber gerçekten güzel, gerçekten çok çok teşekkürler.

Cevap Yaz
0
0
elm (Artist) | 22 Şubat 2009, 15:07

ben ikizleri çok sevdigimden geldikleri için çok mutlu oldum

Cevap Yaz
0
0
CORNELIA (Amatör) | 18 Ocak 2008, 20:09

Yahu kardeşim bari doğru düzgün birileri gelseydi.mesela daniel radcliffe.odam onun posterleriyle dolu.bu arada(digitürkü olanlar)hannah montana ve high school musical hayranı olanlar mesaj atsın

Cevap Yaz
0
0
BIRKAN (Dublör) | 30 Eylül 2008, 08:25

benim dıgıtürküm var onları izliyorum ve hsm 3ü merakla bekliyorum

0
0
Görüşleriniz