Sinemalar.com

Oscar'dan Ayla'ya kötü haber!

Oscar'dan Ayla'ya kötü haber!
15 Aralık 2017

Oscar ödülleri için ‘Yabancı Dilde En İyi Film’ dalında yarışacak 9 film belli oldu. Türkiye’nin aday adayı Ayla filmi ise listeye giremedi. 

Amerikan Sinema Sanatları ve Bilimler Akademisi üyeleri, bu dalda mücadele edecek olan 9 filmi belirledi. Türkiye'de izlenme rekorları kıran Ayla filmi ise bu listede yer alamadı. Fatih Akın'ın Altın Küre için de yarışan filmi 'In The Fade' (Paramparça) ise listenin iddialı yapımları arasında yer aldı. Akın'ın filmi Almanya adına yarışıyor.

90. Oscar Ödülleri öncesinde sayısı 5'e inecek adaylar arasından bir tanesi, 4 Mart 2018'de büyük ödülün sahibi olacak. İşte Yabancı Dilde En İyi Film dalında ön listeye giren 9 film:

Şili - A Fantastic Woman - Yönetmen: Sebastián Lelio

Almanya - In the Fade - Yönetmen: Fatih Akın

Macaristan - On Body and Soul - Yönetmen: Ildikó Enyedi 

İsrail - Foxtrot - Yönetmen: Samuel Maoz

Lübnan - The Insult - Yönetmen: Ziad Doueiri

Rusya – Loveless - Yönetmen: Andrey Zvyagintsev

Senegal – Félicité - Yönetmen: Alain Gomis

Güney Afrika - The Wound - Yönetmen: John Trengove

İsveç - The Square - Yönetmen: Ruben Östlund

Haber Kaynağı Deadline

Tüm yorumlar (7)

Avatar
sinecngz (Dublör) | 16 Aralık 2017, 23:30

Akademi beni bu sene de şaşırtmadı.Sözde asırlık müttefik dost ülke Amerika Türkiye'den bir filmin aday gösterilmesine her zaman karşıydı biliyoruz da birde ne kadar güçlü bir yapım olsa da Ayla filminin de hele böyle iki ülke arasındaki siyasi gerilimin arttığı bir dönemde aday gösterilmesi çok büyük sürpriz olurdu.Ne yaparsak yapalım Oscar'a aday olacak bir film çıkmaz bu bizden kaynaklanmıyor çünkü.

Cevap Yaz
0
2
avmerve (Profesyonel) | 16 Aralık 2017, 13:20

Ayla bizim gönüllerimizde oscar ı aldı zaten varsın vermesinler. Aday göstermemeleri tamamen siyasi başka bir neden yok, yüzyıllar boyu barbar olarak nitelendirdikleri Türk insanlarının aslında ne kadar merhametli hümanist vefalı olduklarını dünya görmesin, ülkemiz gündeme gelmesin diye seçmediler. ayrıca amerika ve avrupa ortadoğuda ki çıkarları için müslümanların terörist olduğu yönünde algı yaratıyorlar bu film seçilseydi bunun tamamen uydurma olduğunu tüm dünya görecekti işte bu nedenlerle aday göstermediler. Olsun Ayla bizim gönlümüzün birincisi...

Cevap Yaz
0
2
ლონდა ნიკოლოზი (Amatör) | 15 Aralık 2017, 22:25

Cokk guzell yaa bayildimm bennn

Cevap Yaz
0
1
oguzhankocygt (Profesyonel) | 15 Aralık 2017, 21:08

Oscar'ı vermeyen utansın diyeceğim, böylesine nadide ve duygusal bir eser aday olmalıydı. Ama bir filmin mükemmelliği Oscar'a ağlı değildir. Oscar aldı diye mükemmel denilecek diye bir şey de yok. Onları da izliyoruz beğeniyoruz ama Ayla kesinlikle emek verilmiş ve güzel canlandırılmış bir eser.

Cevap Yaz
0
1
oguzhankocygt (Profesyonel) | 16 Aralık 2017, 15:39

Ozaman yanlış anladığım için şimdide özürü basıyorum :D, kusura bakmayın, insan kendi ülkesinden bu kadar başarılı bir film çıkınca yorumları biraz yüzeysel eleştirmeye koyuluyor...

0
0
kisakizan55 (Dublör) | 15 Aralık 2017, 21:43

"ihtimal bile vermiyordum" derken film güzel, ben siyasi boyutta ve ülkemize prim kazandırmamak amacında olduğunu düşünüyorum. yoksa bizden bir "titanic" bir "akıl oyunları" ya da "esaretin bedeli" çıksa ne yazar. yoksa "Ayla" yı kötülediğimden değil. hemen eksiyi yapıştırın

1
0
kisakizan55 (Dublör) | 15 Aralık 2017, 20:39

ihtimal bile vermiyordum. fatih akın a başarılar

Cevap Yaz
1
0
Görüşleriniz