‘Tolkien’ filminin çekimleri tamamlandı!

17.12.2017 15:53
‘Tolkien’ filminin çekimleri tamamlandı!

Yönetmenliğini Dome Karukoski’nin üstlendiği biyografi-drama türündeki Tolkien filminin İngiltere’deki prodüksiyon süreci bitti. 

Fox Searchlight’ın yapımcılığında çekilen film, Hobbit, Yüzüklerin Efendisi serisi ve Silmarillion gibi fantastik kurgu eserleriyle tanınan İngiliz yazar ve şair J.R.R. Tolkien’ın (1892 – 1973) hayatını anlatıyor. 

Filmde Tolkien’ın kendisini İngiliz oyuncu Nicholas Hoult canlandırıyor. Instagram hesabından açıklama yapan Hoult, çekimlerin tamamlandığını, yoğun çalışmalarından ötürü tüm ekibi tebrik ettiğini söyledi.   

Tolkien filminde aktris Lily Collins’i Edith Bratt rolünde izleyeceğiz. İrlandalı aktör Colm Meaney ise Peder Francis olarak karşımıza çıkacak. Senaryoyu David Gleeson ve Stephen Beresford ikilisi yazdı. 

Film, ünlü yazarın arkadaşlarını, aşkını ve sanatsal ilhamını bulduğu gençlik yıllarına odaklanacak. Yazarın Birinci Dünya Savaşı’na katılmasıyla birlikte Orta-Dünya romanlarını yazmaya iten süreci ele alacak. Yapımcılığını Kris Thykier’ın üstlendiği filmin vizyon tarihi ise henüz kesinleşmedi.