Disney: Deadpool yaş sınırlamalı (R-Rated) kalacak

18.12.2017 10:56
Disney: Deadpool yaş sınırlamalı (R-Rated) kalacak

The Walt Disney Company’nin CEO’su Bob Iger, tüm zamanların yaş sınırına sahip en yüksek hasılat yapan filmi Deadpool’un devam halkalarını değiştirmek niyetinde olmadıklarını ve 'Marvel-R' diye bir marka oluşturabileceklerini söyledi. 

Disney’in 14 Aralık’ta 21st Century Fox’un birçok bölümünü 52,4 milyar dolara satın almasının ardından X-Men karakterlerinin kullanım hakları da el değiştirdi. En çok merak edilen konulardan birisi de yaş sınırlamalı (R-Rated) olarak büyük bir hayran kitlesine sahip olan Deadpool’un akıbetiydi. 

Satın alma anlaşmasının ardından yapılan bir röportajda konuyla ilgili soruya cevap veren Bob Iger, “Deadpool’un Marvel bünyesinde olduğu apaçık ortada. Ancak biz bunu bir ‘Marvel-R’ markası oluşturmak adına Deadpool’u ve benzeri filmleri bir fırsat olarak görüyoruz. İzleyiciler neyle karşılaşacaklarını bildiği sürece biz bunu iyi bir şekilde idare edebiliriz” dedi. 

Başrolünde Ryan Reynolds’ın yer aldığı 58 milyon dolar bütçeli Deadpool (2016), küresel çapta 783 milyon dolar gişe geliri elde ederek bir rekora imza atmıştı. Deadpool 2 filmi ise 1 Haziran 2018’de gösterime girecek.