Görüyorum ki benden uzun süredir
haber alamamışsın! Vizyona giren filmlerden ve en son gelişmelerden anında haberdar olmak ister misin? İzin Ver Daha Sonra
Türkiye'nin sinema sitesi Sinemalar.com

Weinstein skandalının belgeseli çekiliyor

Weinstein skandalının belgeseli çekiliyor
19 Aralık 2017

Hollywood’un Oscar’lı filmlerinin başarılı bir yapımcısıyken Ekim ayında cinsel taciz suçlamalarıyla kariyeri çöküş yaşayan Harvey Weinstein’la ilgili bir belgesel hazırlanıyor. 

90 dakikalık ‘Weinstein’ adlı belgeselin yönetmenlik koltuğuna Ursula MacFarlane oturuyor. BBC Two’da izleyici karşısına çıkacak olan belgesel, 2018’de ekranlarda olacak. 

Aralarında ünlü oyuncular ve modellerin yer aldığı kadınlar tarafından 30 yıl boyunca farklı zamanlarda cinsel tacizle suçlanan 65 yaşındaki Weinstein’ın düşüşe geçen iş hayatı ve özel yaşamı BBC ekranlarında yer bulacak. Harvey Weinstein’in yükseliş ve düşüş hikayesi, tacize uğradığını açıklayan ve skandalların ortaya çıkmasını sağlayan oyuncularla yapılan röportajlar eşliğinde sunulacak.

Belgeselde sektörden yapımcı, yönetmen, oyuncu, menajer, avukat ve gazeteci sıfatlarıyla birçok ismin görüşleri yer alacak. Yapım, Weinstein’den yola çıkarak Hollywood’un güç, para, sömürü ve taciz geçmişine de göz atacak.

Haber Kaynağı BBC

Tüm yorumlar (0)

Avatar
Görüşleriniz