Ankara Uluslararası Film Festivali’ne geri sayım

27.12.2017 19:32
Ankara Uluslararası Film Festivali’ne geri sayım

Dünya Kitle İletişimi Araştırma Vakfı tarafından 19 - 29 Nisan 2018 tarihleri arasında 29. Ankara Uluslararası Film Festivali düzenlenecek. 

Film başvurularının 2 Ocak’ta başlayacağı belirtilen festivalin resmi internet sitesinden yapılan açıklamada şu ifadelere yer verildi: 

“Bu yıl da ‘Ulusal Uzun’, ‘Ulusal Belgesel’ ve ‘Ulusal Kısa’ film yarışmaları ile Türkiye Sineması’nın gelişimine katkı sağlayan yapımlar teşvik edilecek. Sinema sanatı aracılığıyla ulusal ve uluslararası iş birliği, eğitim, deneyim, bilgi aktarımı ve sinema profesyonellerinin buluşup birlikte üretmelerine zemin oluşturan bir platform olan Ankara Uluslararası Film Festivali, Türkiye sinemasının yeni yaratıcılarına, endüstrinin gelişimine ve sinemanın sanatsal niceliklerine katkıda bulunuyor.

Festival kapsamında ulusal uzun film yarışması en iyi film ödülü 50 bin TL, en iyi ilk film ödülü 10 bin TL; ulusal belgesel film yarışmasında birincilik ödülü 20 bin TL, ikincilik ödülü 10 bin TL, üçüncülük ödülü 5 bin TL; ulusal kısa film yarışmasında birincilik ödülü 10 bin TL, ikincilik ödülü 5 bin TL, üçüncülük ödülü 2 bin 500 TL olarak belirlendi. Ulusal uzun proje geliştirme desteği yarışmasında ise dereceye girecek olan iki film projesinin her birine 30 bin TL para ödülü verilecek.

29. Ankara Uluslararası Film Festivali’ne yarışmalar ve gösterimler için www.filmfestankara.org.tr/basvuru adresinden 23 Şubat 2018 tarihine kadar başvuru yapılabilecek.”