Kıvanç Tatlıtuğ ‘Prison Break’ uyarlamasında oynayacak iddiası

29.12.2017 15:09
Kıvanç Tatlıtuğ ‘Prison Break’ uyarlamasında oynayacak iddiası

Milliyet gazetesi köşe yazarı Ali Eyüboğlu, bugünkü yazısında, Kıvanç Tatlıtuğ’un Ay Yapım tarafından prodüksiyonu gerçekleştirilecek olan Prison Break uyarlamasının başrolünde olacağını iddia etti. 

Eyüboğlu, dünyanın en çok izlenen dizilerinden birisi olan ve bu yıl 5. sezonuyla büyük bir dönüş yapan Prison Break’in Türkiye uyarlamasına ilişkin şu ifadelere yer verdi: 

“Kıvanç Tatlıtuğ’la Hadi Be Oğlum filmi setindeki sohbetimizden sonra oyuncunun dizi için yine Ay Yapım’la anlaştığını ve senaryo okuduğunu yazmıştım. Bugün sıra, Tatlıtuğ’un senaryosunu okuduğu dizinin ne olduğunu açıklamada. Bizim işte böyledir. Bir konuda bir şey yazdığınızda devamı gelir. O konuda bilgisi, belgesi olan ilk sizi arar çünkü. Bu kez de öyle oldu. 

Tatlıtuğ’un yeni dizisi ve muhtemel kanalı hakkında aldığım taze bilgiler şöyle: Ay Yapım, Amerika’nın ünlü dizilerinden Prison Break’i çekmeye karar verdi ve ilk görüşmeyi FOX Türkiye’yle yaptı. Ay Yapım ve Kıvanç Tatlıtuğ, FOX’la prensipte anlaşıp, el sıkıştı, iş sözleşmenin imzalanmasına kaldı. Ancak Tatlıtuğ gibi bir ismi FOX’a kaptırmak istemeyen kanallar oyuncuya, son anda reddedemeyeceği kadar para, kaçırmak istemeyeceği kadar cazip bir proje sunarsa veya FOX Türkiye ile Ay Yapım arasında sorun çıkarsa Prison Break’in Türkiye adaptasyonu tarih olur. Çünkü Prison Break’ın hakları diziyi Amerika’da yayınlayan FOX News Corporation’da. Aksi halde sonbaharda başlayacak yeni yayın döneminde Kıvanç Tatlıtuğ, Prison Break’le FOX’un yeni starı olur.”