Sinemalar.com

‘Akira’ beyaz perdeye geliyor!

‘Akira’ beyaz perdeye geliyor!
1 Ocak 2018

Warner Bros Pictures, Katsuhiro Otomo'nun dünya çapında ünlü Japon manga serisi Akira’nın gerçek oyuncularla sinemaya uyarlanması çalışmalarına başladı. 

Atılan ilk ciddi adım, The Predator, RoboCop, Cabin In The Woods, Super 8 ve Cloverfield gibi dikkat çeken filmlerde yapım tasarımcılığını üstlenen Martin Whist’in projeye dahil edilmesi oldu. Çekimler büyük ihtimalle Kanada’nın Vancouver, Toronto ya da Montreal kentlerinde gerçekleşecek.

Filmin henüz boş olan yönetmenlik koltuğu için en büyük aday, son olarak Thor: Ragnarok’a imza atan Taika Waititi. Yeni Zelandalı yönetmen, geçtiğimiz Ekim ayında çizgi roman serisi Akira’nın gerçek oyuncularla beyazperdeye taşınması gerektiğini ve yönetmenlik için görüşme halinde olduğunu kaydetmişti. Stüdyo, henüz bu konuda resmi duyuruyu yapmış değil. 

Senaryoyu da Daredevil ve The Defenders’tan hatırlayacağımız Marco Ramirez’in kaleme aldığı belirtiliyor. Proje aşamasındaki filmin, 1988 yapımı ünlü anime Akira’nın yeniden çekimi olup olmayacağı da henüz kesinleşmedi. Filmin oyuncu kadrosu ve vizyon tarihi gibi bilgileri de önümüzdeki aylarda netleşecek.

Haber Kaynağı Screen Rant

Tüm yorumlar (2)

Avatar
oguzhankocygt (Profesyonel) | 4 Ocak 2018, 21:05

Ne yapılırsa yapılsın. Anime animedir ve çok değerli bir türdür. Akira da benim bayıldığım kült eserlerden birisi... Eğer yapılacak olursa çok iyi ve felsefik eserler veren yönetmenler olmalı yapan... Tarantino; kendine has kan ve vahşet ögeleri ile muhteşem bir Akira uyarlaması yapabilirdi mesela fakat benim çok ısınamadığım bir seriye katıldı kendisi... ((Star Trek)).. Taika genellikle komedi dalında başarıya imza atmış, ama kendisine kesinlikle başarısız diyemeyiz. Thor 3'de harikaydı!

Cevap Yaz
0
0
Cool71 (Profesyonel) | 2 Ocak 2018, 22:21

Kendi kahramanları bitti başka ülkelerin kahramanlarının filmlerini yapıyorlar o zaman bizden de Kara Murat'ın filmini yapsınlar :)

Cevap Yaz
0
1
Görüşleriniz