Türkiye'nin sinema sitesi Sinemalar.com

BAFTA ödülleri adaylıklarına ‘The Shape of Water’ damga vurdu

9 Ocak 2018

İngiltere sinema endüstrisinin en prestijli ödüllerinden İngiliz Sinema ve Televizyon Sanatları Akademisi (BAFTA) Ödülleri’nin 2018 adayları belli oldu.

Yönetmen Guillermo del Toro imzalı The Shape of Water filmi tam 12 adaylıkla öne çıktı. Altın Küre’nin galibi Three Billboards Outside Ebbing, Missouri ve Darkest Hour ise dokuz adaylık elde etti. Ödüller, Londra’daki Royal Albert Hall’da 18 Şubat gecesi düzenlenecek görkemli bir törenle sahiplerini bulacak. 

İşte BAFTA ödüllerinin verileceği bazı kategoriler ve adayları: 

 

En İyi Film

Call Me By Your Name

Darkest Hour

The Shape of Water

Three Billboards Outside Ebbing, Missouri

Dunkirk

 

En İyi Erkek Oyuncu

Daniel Day Lewis, Phantom Thread

Daniel Kaluuya, Get Out

Gary Oldman, Darkest Hour

Jamie Bell, Film Stars Don’t Die in Liverpool

Timothee Chalamet, Call Me By Your Name

 

En İyi Yardımcı Erkek Oyuncu

Christopher Plummer, All the Money in the World

Hugh Grant, Paddington 2

Sam Rockwell, Three Billboards Outside Ebbing, Missouri

Willem Dafoe, The Florida Project

Woody Harrelson, Three Billboards Outside Ebbing, Missouri

 

En İyi Kadın Oyuncu

Annette Bening, Film Stars Don’t Die in Liverpool

Frances McDormand, Three Billboards Outside Ebbing, Missouri

Margot Robbie, I, Tonya

Sally Hawkins, The Shape of Water

Saoirse Ronan, Lady Bird

 

En İyi Yardımcı Kadın Oyuncu

Alison Janney, I, Tonya

Kristin Scott Thomas, Darkest Hour

Laurie Metcalf, Lady Bird

Lesley Manville, Phantom Thread

Octavia Spencer, The Shape of Water

 

En İyi İngiliz Filmi

Darkest Hour

The Death of Stalin

God’s Own Country

Lady Macbeth

Paddington 2

Three Billboards Outside Ebbing, Missouri

 

En İyi Yönetmen

Denis Villeneuve, Blade Runner 2049

Luca Guadagnino, Call Me By Your Name

Christopher Nolan, Dunkirk

Guillermo Del, The Shape of Water

Martin McDonagh, Three Billboards Outside Ebbing, Missouri

 

En İyi Orijinal Senaryo

Get Out

I, Tonya

Lady Bird

The Shape of Water

Three Billboards Outside Ebbing, Missouri

 

En İyi Uyarlama Senaryo

Call Me By Your Name

The Death of Stalin

Film Stars Don't Die In Liverpool

Molly's Game

Paddington 2

 

Yükselen Yıldız

Daniel Kaluuya

Florence Pugh

Josh O’Connor

Tessa Thompson

Timothée Chamalet

 

En İyi Görsel Efekt

Blade Runner 2049

Dunkirk

The Shape of Water

Star Wars: The Last Jedi

War for the Planet of the Apes


En İyi Yabancı Dilde Film

O (Elle)

First They Killed My Father

Hizmetçi (Handmaiden)

Sevgisiz (Loveless)

Satıcı (The Salesman)

 

En İyi Animasyon

Coco

Loving Vincent

My Life as a Courgette

Haber Kaynağı The Sun

Tüm yorumlar (1)

Avatar
deckard (Artist) | 10 Ocak 2018, 17:15

Her zaman İngilizlerin ödüllendirildiği şoven bir tören.

Cevap Yaz
0
0
Görüşleriniz