Testere 9 yolda!

17.01.2018 10:27
Testere 9 yolda!

Twisted Pictures, sekizinci Testere (Saw) filminin gişedeki başarısının ardından şu sıralarda dokuzuncu filmi planlıyor. 

Tüm zamanların en başarılı korku serilerinden Testere (Saw) sinemalara geri dönebilir. 10 milyon dolar bütçeli Jigsaw’ın (2017) gişede en fazla 40 milyon dolar getirmesi beklenirken 100 milyon dolar hasılat elde etmesi yapımcıların iştahını kabarttı. 

Twisted Pictures ve Lionsgate’in yeniden bir araya geldiği, yeni bir senaryo üzerinde çalıştıkları ve görüşmelerin sürdüğü belirtiliyor. Jigsaw’a imza atan yönetmen Michael ve Peter Spierig yerine başka isimlerle çalışılması planlanıyor. 

Seriye yeni bir yön çizilmesinin düşünüldüğü, bununla birlikte ilk 6 filmde boy gösteren Amanda Young (Shawnee Smith) karakterinin geri dönebileceği konuşuluyor. 

Usta işi tuzaklarının her birini genelde kurbanlarının günahlarına göre kuran John Kramer (Jigsaw)’ın hikayesinin anlatıldığı ve çok düşük bütçelerle çekilen ilk 8 film, toplamda 1 milyar dolara yakın gişe hasılatı elde ederek olağanüstü bir başarıya imza atmıştı.