Michael Douglas’a eski çalışanından taciz suçlaması

22.01.2018 08:44
Michael Douglas’a eski çalışanından taciz suçlaması

Hollywood yıldızı Michael Douglas’ın eski çalışanı olan yazar ve gazeteci Susan Braudy, ünlü aktörü "önünde mastürbasyon yapmakla" suçladı. 

73 yaşındaki oyuncunun tacizi sebebiyle kendisini aşağılanmış hissettiğini belirten Braudy, 1980'lerin sonlarında bir süre Douglas'ın yapım şirketi Stonebridge Productions'ta çalıştığı dönem yaşadıklarını anlattı. 

Braudy, şirketin New York ofisini yönettiği süre içinde Douglas'ın kendisiyle konuşmalarında sürekli açık saçık bir dil kullandığını, hatta evlilik dışı ilişkilerinin detaylarını anlattığını söyledi. Ayrıca Douglas'ın kendisine sürekli vücuduyla ilgili yorumlarda bulunduğunu, bu yüzden koyu renk ve bol giysiler giymeye başladığını iddia etti. 

Tacizlerin 1989 yılında yüzyüze bir senaryoyu çalışmak için gittiği evinde, Douglas'ın onun önünde "mastürbasyon yapmasıyla" sürdüğünü ileri süren Braudy, aşağılanmış hissederek hızla evi terkettiğini ifade etti. Amerikalı gazeteci, şu ifadeleri kullandı: 

"Benden daha çok iktidar sahibi olduğu için istediği her şeyi yapabileceğini düşündüğünü farkettim. Olaydan sonra eve döndüğümde onunla bir daha asla yalnız kalmamaya karar verdim ve o yılın sonlarında da işten ayrıldım. Birçok kadın ortaya çıkıp başlarına gelenleri anlatamıyor. Tanrı biliyor, benim de cesaretimi toplayıp ortaya çıkabilmem için 30 yıl ve bu konuda bir kampanyanın başlaması gerekti."

Douglas ise taciz söylentilerine cevaben, "Bu tamamen bir yalan, uydurma. Hiçbir gerçek payı yok. 32 yıl öncesinden böyle bir şeyin çıkması karşısında şaşkınım" dedi.