Slender Man’in vizyon tarihi ertelendi

24.01.2018 09:25

Yönetmenlik koltuğuna Sylvain White’ın oturduğu, merakla beklenen korku filmi Slender Man’in 18 Mayıs olan gösterim tarihi 24 Ağustos’a ertelendi.  

Screen Gems yapımcılığındaki filmin senaryosu David Birke ve Victor Surge’a ait. Uzun, ince şekli, görünmeyen, belli belirsiz yüzü ve anormal derecede uzun, ince kollarıyla popüler bir korku karakteri olan Slender Man, çocukların ve gençlerin ormanlarda kaybolmasına sebep olan korkutucu bir varlık olarak karşımıza çıkacak. 

Screen Gems’in 18 Mayıs’ta vizyona girecek olan Deadpool 2 sebebiyle erteleme kararı aldığı belirtiliyor. Büyük bir hayran kitlesine sahip olan Deadpool'un gişede de başarılı olmasının beklendiği, bu sebeple Slender Man'in hasılatının olumsuz etkileneceği düşünülüyor.

İlk kez 2009’da internette ortaya çıkan Slender Man miti, özellikle Amerikalılar arasında giderek yayılan gizemli bir korku unsuru haline geldi. Filmde bu doğaüstü karakteri It’ten hatırlayacağımız Javier Botet canlandırıyor. Oyuncu kadrosunda Jaz Sinclair (Paper Towns), Joey King (The Conjuring), Julia Goldani Telles (The Affair), Annalise Basso (Ouija 2) ve Kevin Chapman (Mystic River) öne çıkıyor.