Sinemalar.com

‘Call of Duty’ filmi yolda!

‘Call of Duty’ filmi yolda!
14 Şubat 2018

İlk piyasaya sürüldüğü 2003 yılından beri dünya çapında büyük hayran kitlesi olan FPS (birinci şahıstan görünümlü aksiyon) oyunu ‘Call of Duty’nin büyük bütçeli bir beyaz perde uyarlaması geliyor. 

Popüler video oyununun geliştiricisi Activision Blizzard şirketinin film bölümü tarafından hayata geçirilecek projede, yönetmenlik koltuğu için en son Sicario 2: Soldado’ya imza atan Stefano Sollima ile görüşüldüğü bildirildi. 

Activision Blizzard CEO’su Bobby Kotick ile firmanın film bölümü başkanları Stacey Sher ve Nick van Dyk yapımcılığı üstlenecek. Senaryonun ilk halini Kieran Fitzgerald’ın kaleme aldığı ve yönetmen Stefano Sollima ile son halinin hazırlanacağı belirtildi. 

Activision Blizzard’ın sinema hedefleri oldukça büyük. İlk filmin ardından çekilecek devam halkalarıyla birlikte Marvel ve DC ile rekabet edebilecek bir sinematik evren kurulması amaçlanıyor. Prodüksiyon süreci öncesi çalışmaları sürse de Call of Duty filmi için henüz bir vizyon tarihi belirlenmedi. Sinemaseverlerle buluşmasının 2019’u bulabileceği kaydediliyor.

Geçtiğimiz 15 yıl içerisinde farklı platformlar için toplam 14 tane Call of Duty oyunu yapıldı. Hayranları tarafından çekilmiş kısa filmler olsa da henüz beyaz perde için uzun metrajlı resmi bir uyarlama hayata geçmedi.

Haber Kaynağı Variety

Tüm yorumlar (5)

Avatar
Mustafa Vrc (Amatör) | 16 Şubat 2018, 06:57

Film modern warfare'yla black opsun karışımı bir şey olacak

Cevap Yaz
0
0
mertbalgun (Dublör) | 15 Şubat 2018, 17:49

2. Dünya savaşından ziyade modern savaşı yapıp piyasaya oynayacaklarını düşünüyorum.
Ayrıca oyundaki Modern Warfare serisine sadık bir film olursa zaten rekor kırar gişede

Cevap Yaz
0
0
xelikan (Amatör) | 15 Şubat 2018, 00:05

modern warfare serisinin hem atmosferinin hemde senaryosunun aynısı yapılırsa imdb den 9.9 puan alır gelmiş geçmiş en iyisi olur

Cevap Yaz
0
0
1907dexter (Amatör) | 14 Şubat 2018, 19:53

eğer ikinci dünya savaşı modunda yaparsa tadından yenmez...Ancak modern savaş filmi olacak ise benim tarzımın dışında kalır :)

Cevap Yaz
0
0
kisakizan55 (Dublör) | 14 Şubat 2018, 19:42

savaş efektlerinin dibine vurmalık bir film olmalı

Cevap Yaz
0
0
Görüşleriniz