Arnold Schwarzenegger ‘Kung Fury’ filmine katıldı

16.02.2018 11:31

İsveçli yönetmen David Sandberg’in 1980’lerin tarzıyla çektiği 30 dakikalık eğlenceli aksiyon komedi filmi Kung Fury uzun metraj olarak beyaz perdeye geliyor. 

Dövüş sanatları ustası polis Kung Fury karakterini ünlü aktör Michael Fassbender canlandıracak. Filmin senaryosunu, yönetmenliğini ve yapımcılığını yine David Sandberg üstleniyor. 

80’lerin ikonik oyuncusu David Hasselhoff’un ardından aksiyon filmlerinin efsanevi yıldızı Arnold Schwarzenegger da kadroya dahil oldu. 70 yaşındaki aktör, Paramount Pictures bünyesinde ve Tim Miller yönetmenliğinde çekilen Terminator 6’dan sonra Kung Fury’de rol alacak. 

İlk kez 2015’teki Cannes Film Festivali’nde gösterim imkanı bulan Kung Fury, fantastik hikayesi ve abartılı anlatımıyla kısa süre içerisinde büyük üne kavuşmuş ve yılın en sevilen yapımlarından birisi olmuştu. 

30 yıl önceki polisiye-suç filmlerinden yola çıkılarak hazırlanan ve hikayesi yine o döneme ait unsurlarla zenginleştirilen yarım saatlik film, dünya çapında 40 milyondan fazla kez izlenmişti. 

David Katzenberg, Seth Grahame-Smith ve Aaron Schmid‘in KatzSmith Productions çatısı altında yapımcılığını üstleneceği yeni Kung Fury filminin henüz bir vizyon tarihi bulunmuyor.