Sinemalar.com

‘Müslüm’ün vizyon tarihi belli oldu

20 Şubat 2018

Yönetmenlik koltuğuna Hakan ‘Ketche’ Kırvavaç’ın oturduğu, 2013’te kaybettiğimiz ses sanatçısı Müslüm Gürses’in hayatını anlatan Müslüm filmi 26 Ekim’de gösterime girecek. 

Müslüm Gürses'in Şanlıurfa'daki çocukluğundan İstanbul'daki yaşamına kadar tüm hayatının anlatılacağı biyografik filmde ünlü sanatçıyı Timuçin Esen canlandırıyor. Senaryoyu ise Hakan Günday ve Gürhan Özçiftçi kaleme aldı. 

Geçtiğimiz yılın en çok ses getiren yerli filmlerinden biri olan Ayla'nın yapım şirketi Dijital Yapım Evi de Müslüm'ün yapımcılığını üstleniyor. 

Çekimleri Kasım 2017'de başlayan filmde Timuçin Esen'in yanı sıra Zerrin Tekindor, Ayça Bingöl, Erkan Can, Turgut Tunçalp, Taner Ölmez ve Güven Kıraç gibi isimler de rol alıyor. 

Tüm yorumlar (2)

Avatar
Muhammed63 (Dublör) | 20 Şubat 2018, 23:16

sende bizi bıraktın Müslüm Baba

Cevap Yaz
0
0
feardark (Profesyonel) | 20 Şubat 2018, 17:48

şimdiki nesili bilmem ama benim gibi 30lu yaşların üzerinde olanlar için rahmetli müslüm gürses bir efsanedir. özellikle geceleri yatağa girince walkmane müslüm yada orhan kasedi konulur dinlenirdi. kasetcillere 90lık yada 120lik kasetlere müslüm ağırlıklı parçalara ağırlık verilirdi. arkadaşlarla s-müzik sohbetlerinde şu parcasını bilirmisin şunu dinledinmi gibi sorular sorulur en sevdiğin şarkısı hangisi denirdi. allah mekanını cennet etsin.

Cevap Yaz
0
0
Görüşleriniz