George R.R. Martin’in kısa hikayeleri bir filme dönüşecek!

21.02.2018 14:11
George R.R. Martin’in kısa hikayeleri bir filme dönüşecek!

Resident Evil serisinin ünlü yönetmeni Paul W.S. Anderson, fantastik kurgu türündeki popüler Game of Thrones kitaplarının ünlü yazarı George R.R. Martin’in kısa hikayelerinin bir araya geleceği film için kolları sıvadı.

Event Horizon ve Alien vs Predator gibi aksiyon, bilimkurgu ve korku filmlerinin yanı sıra Mortal Kombat’la başlayan video oyunu uyarlamalarıyla da ünlü olan Paul W.S. Anderson, özellikle Game of Thrones'la geniş hayran kitlesi edinen Martin ile birlikte çalışmaya hazırlanıyor. 

Hindistan basınına demeç veren 52 yaşındaki İngiliz yönetmen, “George R.R. Martin’in işlerinin büyük bir hayranıyım. Onun kısa hikayelerinden oluşan bir seri var ve şu an onun üzerinde çalışıyorum. Detaylarını veremediğim için üzgünüm ama umuyorum ki yakında meyvelerini göreceğiz” dedi. 

Yönetmenliğini ve yapımcılığını Anderson’ın üstleneceği film için henüz bir vizyon tarihi belirlenmiş değil. Martin’in bir diğer eseri olan 'Nightflyers' adlı uzay macerası, 10 bölümlük bir dizi olarak Syfy ve Netflix’te bu yıl içinde yayınlanacak. Game of Thrones'un final sezonu ise 2019’da HBO’da ekranlara gelecek.