Yeni ‘İskoçyalı’ filmine ‘Colony’nin senaristi katıldı

04.03.2018 16:24
Yeni ‘İskoçyalı’ filmine ‘Colony’nin senaristi katıldı

İlki 1986’da vizyona giren, çok sayıda devam halkası ve televizyon serisi çekilen fantastik macera filmi Highlander (İskoçyalı) yeniden beyaz perdeye geliyor. 

Sevilen dizi Colony'nin yazarı Ryan Condal’ın yeni nesil Highlander'ın senaryosunu üstlenen isim olduğu açıklandı. Lionsgate bünyesinde bu yılın sonlarına doğru çekimlerine başlanması planlanan filmin 2019’da gösterime girmesi hedefleniyor. Oyuncu kadrosu önümüzdeki haftalar içinde netleşecek.

32 yıl önce yönetmenliğini Russell Mulcahy’nin yaptığı filmde Christopher Lambert ve Sean Connery gibi yıldızlar rol almış, 4 devam filmi ile 2 televizyon dizisi çekilmiş, hikayesi onlarca roman ve çizgi romana da konu olmuştu. 

Yönetmenlik koltuğunda ise John Wick filmleriyle yıldızlaşan Chad Stahelski’nin oturacağı belirtiliyor. Tarzıyla beğeni toplayan ve aksiyona yeni bir soluk getiren Stahelski’nin, yeni İskoçyalı filmini bir ‘kılıçlı John Wick’ olarak çekebileceği söyleniyor. 

Ekim ayında John Wick: Chapter 3’ün çekimlerini bitirmesi beklenen Stahelski’nin yeni İskoçyalı serisini bir üçleme olarak çekme niyetinde olduğu haberleri geliyor. 

İlk filmin konusu: 

Kendi aralarında sadece bir kişi kalana dek savaşan ölümsüzler, dünyada hatırlanamayacak kadar eski çağlardan bu yana aramızda yaşarlar. Özel yeteneklere de sahip olan bu ölümsüzlerin aşık olması yasaktır ve iyi ile kötü arasında ikiye bölünmüşlerdir. İyileri temsil eden Connor McLeod (Christopher Lambert) ile kötülüğün temsilcisi Kurgan (Clancy Brown) arasında nihai bir savaş başlayacaktır.