Usta Oyuncu Ercan Yazgan Vefat Etti

09.03.2018 09:53
Usta Oyuncu Ercan Yazgan Vefat Etti

Özellikle 1980'li ve 1990'lı yıllarda yer aldığı dizilerdeki rollerle akıllarda yer eden Ercan Yazgan tedavi gördüğü hastanede hayatını kaybetti.

Yazgan geçtiğimiz haftalarda felç geçirerek hastaneye kaldırılmıştı. Tedavi gördüğü Sultanbeyli'deki Saygı Hastanesi'nden yapılan açıklamada şu ifadelere yer verildi:

"Sanat dünyasının sevilen ismi Necip Ercan Yazgan, İskemik serebrovasküler hastalık tanısıyla hastanemiz nöroloji kliniğinde medikal tedavisi devam ederken 3 Mart 2018 tarihinde gelişen solunum yetmezliği nedeniyle hastanemiz yoğun bakım servisine kaldırılmış, yoğun bakım takibinde iken gelişen hipotansiyon, böbrek ve karaciğer yetmezliği ve bunların sonucunda oluşan çoklu organ yetmezliği nedeniyle bugün saat 23.05'te kalbi durmuş, yapılan tüm müdahelelere rağmen geri döndürülememiş olup 23.45'te hayata gözlerini yummuştur.

Sanat dünyasına uzun yıllar hizmet etmiş böyle bir değerin kaybı için başta yakınları olmak üzere tüm sevenlerinin başı sağ olsun."

1946'da doğan Yazgan, uzun yıllar tiyatro çalışmaları yapmış, televizyon izleyicisinin dikkatini Türkiye'nin ilk kayda değer dizilerinden olan Perihan Abla'da Meraklı Melahat'in eşi Şoför İsmet rolüyle çekti (1986-1988). Daha sonra uzun soluklu TV dizisi Bizimkiler'deki Kapıcı Cafer karakterini yıllarca canlandırarak milyonlarca insanın evine her hafta konuk oldu. Yine bu dönemde yer aldığı Kaygısızlar dizisindeki Memnun Kaygısız rolü, Yazgan'ın akıllarda yer etmesine neden olan bir diğer kıymetli rolüydü.

Yazgan'ın cenaze töreninin ne zaman gerçekleşeceğine dair bir açıklama henüz yapılmadı.