Hayvan Mezarlığı’nın başrolü için Jason Clarke ile görüşülüyor

17.04.2018 11:33
Hayvan Mezarlığı’nın başrolü için Jason Clarke ile görüşülüyor

Usta korku yazarı Stephen King'in ünlü eserlerinden 1983 basımı Pet Sematary (Hayvan Mezarlığı)'nın en yeni sinema uyarlaması için ünlü oyuncu Jason Clarke’la büyük oranda anlaşıldı. 

Paramount Pictures, en son Chappaquiddick’te rol alan 48 yaşındaki Avustralyalı aktörle el sıkışmak üzere. Filmin yönetmenliğini 2014 yapımı korku filmi Starry Eyes (Şeytanın Gözleri)'nden hatırladığımız Dennis Widmyer ve Kevin Kolsch ikilisi üstleniyor. 1989 yılında çekilen ilk Pet Sematary filminde yönetmenlik koltuğuna Mary Lambert oturmuş, 1992 yılında da bir devam filmi gösterime girmişti. 

Filmin hikayesi, daha önce yaşadıkları bir travma sebebiyle evlerini değiştirip bir hayvan mezarlığının tam yanına taşınan Creed ailesinin trajedisini ele alıyor. Bu mezarlık, aslında yeniden canlanma gücü olan gizemli yerlilerin gömülü olduğu toprakları barındırıyor. Mezarlık, Creed ailesine adeta cehennemi yaşatıyor. 

Senaryosunu Jeff Buhler'ın yazacağı filmin yapımcı kadrosu ise Lorenzo di Bonaventura, Mark Vahradian, Steven Schneider ve Alexandra Loewy'den oluşuyor. Çekimlerin önümüzdeki Haziran ayında Kanada'nın Montreal kentinde başlaması planlanıyor. Pet Sematary, 19 Nisan 2019’da sinemaseverlerle buluşacak.