Sinemalar.com

Güneşi Gördüm'ün Dev Kadınları

Güneşi Gördüm'ün Dev Kadınları
19 Kasım 2008

Mahsun Kırmızıgül’ün merakla beklenen yeni filmi “Güneşi Gördüm”de rol alan Demet Evgar, Hande Subaşı, Yıldız Kültür ve Şerif Sezer, dev kadronun kadın oyuncuları olarak karşımıza çıkıyor.

12 Mart 2009’da sinemaseverlerle buluşacak olan filmde rol alan oyuncular,  Kars’ta devam eden çekimler sırasında, farklı bir coğrafyada bir süre de olsa zaman geçirebilmenin mutluluğunu yaşarken, bir yandan da filmde rol almanın kendileri için bir şans olduğunu sık sık dile getiriyorlar.

Filmde Mahsun Kırmızıgül’ün canlandırdığı Ramo’nun karısı Havar rolündeki Demet Evgar,  kayınbiraderinin karısı Zehra rolündeki Hande Subaşı, Altan Erkekli’nin canlandırdığı Davut’un karısı Gülistan rolündeki Şerif Sezer ve annesi Pakize’yi canlandıran Yıldız Kültür, senaryo gereği yöresel kıyafetler içinde kamera karşısına geçiyorlar.

Filmin çilekeş kadınları Havar, Zehra, Gülistan ve Pakize ailelerine her şartta sahip çıkan, elinin emeğini esirgemeyen gerçek Anadolu kadınları olarak, izleyicinin gönlünde şimdiden taht kuracağa benziyor.

Canlandırdıkları karakterlerin gerçekçi olması için 10 gün öncesinden Kars’a gelerek, doğulu kadınların beden dilini gözlemleyen ve şive çalışan kadın oyuncular, zor hava şartlarının da kendilerini engellemediğini ifade ettiler.

Çekimleri şu sıralar tüm hızıyla süren “Güneşi Gördüm”ün seti İstanbul’dan sonra Norveç ve Danimarka’da devam edecek.

Haber Kaynağı sinemalar.com

Tüm yorumlar (22)

Avatar
adebisi (Dublör) | 29 Temmuz 2009, 13:19

muro nun deidi gibii :)
bana ülkemin kadınlarını verin ben size dünyayı alayım:)

Cevap Yaz
0
0
erkan760 (Jön) | 26 Mart 2009, 16:08

Körfez savaşı yıllarında Türkiye mizin güney illerinde yaşayan halkımız atılan Scud füzelere önlem olsun diye siyah koli bantlarıyla evlerinin pencerelerini kapatmıştır bundan dolayı bir çok yerde Saddam bantı diye satılmaktadır bu koli batları,zamanında bunları yaşayan ülkemiz halkı şimdide Mahsun Kırmızıgül’ün filmindeki bir sahnesini elektrik varken evi niye gaz lambasıyla aydınlatıyor diye eleştiriyorlar arkadaşlar orda hiç birimizin bir türlü çözemediği bir terör varken nasıl lambalarını kolayca yakabilsinler değilmi,bir diğer eleştiri ise filmdeki küçük Serhat’ın çamaşır makinasında yıkanma sahnesiydi.Kırmızıgül bir yönetmen olarak hayal gücünüde zorlayarak ,aklında böyle bir sahne tasarlamış ve bunu bir şekilde filme koymaya çalışmış ama biz yine sanki film sadece bu sahneden ibaretmiş gibi acımasızca eleştiriyoruz,aile aslına bakılırsa çamaşır makinasının ne işe yaradığını biliyordu sadece nasıl kullanılacağını bilmiyorlardı hep yetkili servisin suçu bu makinada herşeyi yıkayabilirsiniz deyince 5-6 yaşındaki çocuk aklı işte zaten diğer büyük kızımız engelliydi onun hiç bir suçu yoktu bu olayda.Burda büyütecek birşey göremiyorum bizler niçin filmi izleyip keyif almak yerine hep zor ve boş olanın peşinde koşuyoruzki siz filmin açıklarını buldunuz diye filmi sinemalardan mı çekeceklerini zannettiniz

Cevap Yaz
0
0
erkan760 (Jön) | 26 Mart 2009, 13:52

Arkadaşlar merhaba,Mahsun Kırmızıgül’ün filminde sürekli olarak mantık hatası arayan arkadaşlara sesleniyorum,siz haklısınız filmin birçok yerinde mantık hatası var köyde televizyonu olan bir evde nasıl olurda hiç kimse çamaşır makinası nedir bilmez veya elektrik varken gaz lambasıyla aydınlanırmı gibisinde vs..Fakat sizde takdir edersinizki Mahsun daha şunun şurasında kaç yıl oldu Sinema piyasasına gireli dimi ama Siz sadece bizim türk filmlerinde mi mantık hatası yapılıyor sanıyorsunuz ünlü yönetmenler milyon dolarlık bütçelerinde bile onlarca hata yapıyorken bırakında mahsunda bir kaç hata yapsın bilmeyenler için bir kaç örnek vermek istiyorum dünya sinemasında yapılan mantık hatalı filmler hakkında. 2008’in en çok kamera ve mantık hataları içeren filmleri listesinin başında son Indiana Jones macerası Kristal Kafatası Krallığı nın yer aldığını biliyormuydunuz? Hollywood’un en ünlü yönetmeni Steven Spielberg kamera arkasına geçti. 100 milyon dolardan fazla bir bütçe ayrıldı.Kristal Kafatası Krallığında tam 67 hata saptanmış.İşte onlardan birkaç tanesi.1957 yılında geçen filmde, bu tarihe uymayan pek çok detay var. Bunlardan biri filmde Indiana Jones ve oğlunun kullandığı Harley Davidson motosiklet; dikkatli gözler motosikletin modelinin 2000’lerden sonra olduğunu farketti.Dev bütçeli filmlerde o kadar çok mantık hataları varki hepsini buraya sığdırmak mümkün değil fakat özet geçecek olursak.1 - Indiana Jones ve Kristal kafatası Krallığı - 67 hata2 - Batman-Kara Şövalye - 46 hata3 - Mamma Mia! - 45 hata3 - Twilight - 45 hata5 - High School Musical 3- 41 hata6 - Arzın Merkezine Seyahat - 31 hata7 - Step Brothers - 24 hata8 - James Bond-Quantum of Solace - 23 hata8 - Get Smart - 23 hata10 - Iron Man - 21 hata Bu yüzdendirki bırakalım mantık hatasını bir tarafa seyir zevkine bakalım içimizde izlerken canı sıkılan oldumu eğer cevabınız hayırsa demekki ortada güzel bir emek var öğle değilmi ama.

Cevap Yaz
0
0
angel1994 (Artist) | 5 Mayıs 2009, 16:16

fimlerin ince ayrıntılarına inilirse zaten her filimde vardır(bir bozukluk)...bu niye böyle?, bu nasıl böyle olur?...gibi sorular..

0
0
begtay (Amatör) | 22 Şubat 2009, 19:57

bazıları mahsun kırmızıgül türkücü diye yönetmenlik yapmasını veya film çekmesini istemiyor.evet bende mahsun kırmızıgülü sevmiyorum ama birçok senaristten daha iyi bir konu yazdığı ve birçok yönetmenden daha iyi bir film çektiği bence(!) ortada.hem eğer o türkücü film çekmesin diye düşünürsek mankenler şarkıcı,şarkıcılar dizi oyuncusu,mankenler dizi oyuncusu vb. olmasın herşeye bi sınır gelsin o kişi o işi iyi yapsada umursanmasın böle olmaz arkadaşlar yapana o kişiyi sevmesek bile hakkını vermek lazım ....

Cevap Yaz
0
0
angel1994 (Artist) | 5 Mayıs 2009, 16:18

katılıyorum...ne demek ya Mahsun kırmızıgül sanatçı olduğu için başka iş yapamaz...yapar hem de böyle konuşanlara güzel bir kapak filmi yapar...(güneşi gördüm gibi...)..=)

0
0
mustapha (Profesyonel) | 25 Ocak 2009, 05:01

ilk filmiyle herkesi şaşırtan mahsun kırmızgül bu filmiyle bence herkese iyi bir senarist ve yönetmen oldugunu kabul ettirecektir sabırsızlıkla bekliyorum

Cevap Yaz
0
0
Görüşleriniz