Sinemalar.com

James Cameron: Umarım izleyiciler süper kahramanlardan sıkılır

James Cameron: Umarım izleyiciler süper kahramanlardan sıkılır
23 Nisan 2018

Gişe rekorları kıran filmlerin usta yönetmeni James Cameron, sinema seyircisinin son yıllarda giderek artan çizgi roman uyarlaması süper kahraman filmlerinden sıkılmasını umduğunu söyledi. 

Katıldığı son röportajında, seyircinin artık ‘maço çizgi roman hikayelerinden’ bıkması gerektiğini ifade eden 63 yaşındaki yönetmen, “Artık yakında bu Avenger (Yenilmez) angaryasından yorulmamızı ümit ediyorum. Bu filmleri sevmediğim için söylemiyorum. Hadi ama, iki saat boyunca ölüme meydan okuyan şeyler yapan ve bu süreçte şehirleri enkaza çeviren hiper-karakterlerden başka hikayeler de var” dedi. 

18 Aralık 2020’de gösterime girecek Avatar 2’ye dair değerlendirmelerde de bulunan Cameron, ilk devam filminin The Godfather esintileri taşıyacağını, seyircileri şaşırtacağını, üçüncü, dördüncü ve beşinci Avatar filmlerinin hikayelerinin de hazır olduğunu kaydetti. 

Yapımcılığını üstlendiği Terminator 6 hakkında da konuşan yönetmen, filmde yapay zeka algısının yıllar içindeki değişimine değineceklerini ifade etti. Yönetmenlik koltuğuna Tim Miller’ın oturduğu bu film ise 26 Temmuz 2019’da sinemaseverlerle buluşucak. 

Haber Kaynağı IndieWire

Tüm yorumlar (3)

Avatar
süperadam (Amatör) | 15 Aralık 2018, 00:41

Haklısın 10 Puanlık bir açıklama, kendi adıma bıktım üstad. Ne o kıçından başından elektirik çıkaran kahramanlar. Sen çok yaşa Kral Conan olsa da seyretsek adamın hiç bir süper gücü yok gerçek olabilecek bir karakter.

Cevap Yaz
0
0
dexy (Figuran) | 25 Nisan 2018, 07:56

Daha iyisini yapın bırakalım ..

Cevap Yaz
0
0
OBaYaV (Dublör) | 23 Nisan 2018, 23:21

James Cameron'ın bu açıklamaları biraz subjektif açıkcası. Çünkü bu kahramanları bırakmak zor insanlar kendi içlerinde bu kahramanlar ile birlikte bir bütün oluyorlar bu yüzden seyircinin sıkılacağını zannetmiyorum.

Cevap Yaz
2
1
Görüşleriniz