Sinemalar.com

Gael Garcia Bernal Bursa’da!

Gael Garcia Bernal Bursa’da!
24 Kasım 2008

Alejandro Gonzalez Inarritu’nun, Cannes’da heyecan yaratan ve ülkemizde de gösterime girdiğinde büyük ses getiren “Paramparça Aşklar ve Köpekler/Amores Perros” filmiyle dünya çapında ismini duyuran, beyazperdenin genç ve yakışıklı oyuncusu Gael Garcia Bernal, 3. Uluslararası Bursa İpek Yolu Film Festivali’nin açılışı için 28 Kasım’da Bursa’ya geliyor.

Sinemalar.com’un internet sponsorluğunu üstlendiği 3. Uluslararası Bursa İpek Yolu Film Festivali’nin “Panorama” bölümünde gösterilecek olan “Körlük / Blindness” filminde Julianne Moore ve Danny Glover’la başrolü paylaşan ünlü aktör Gael Garcia Bernal; festivalin 28 Kasım Cuma akşamı düzenlenecek Açılış Töreni’ne katılacak.

Festival’in “Aykırı Gerçekler” bölümünde yer alan “Chevrim / Chevolution” adlı belgeselde, sinema yaşamında Che Guevara’yı iki kez canlandırmış bir aktör olarak yer alan Gael Garcia Bernal, aynı zamanda “Geleceğin Ustalarından Ödüllü İlk Filmler” bölümünde gösterilecek ödüllü “Cochochi” filminin yapımcılarından biri.

İlk ciddi sinema tecrübesini Alejandro Gonzalez Iñarritu ile tanıştıktan sonra “Paramparça Aşklar ve Köpekler” (2000) filminde başrolde oynayarak yaşayan Bernal, yönetmenliğini Alfonso Cuaron’un yaptığı bir yol filmi olan “Ananı da / Y tu Mamá Tambiénde (2001) yakın arkadaşı Diego Luna ile birlikte rol aldı.

Daha sonra “Fidel” (2002) adlı TV filminde ilk kez Che’yi canlandırdı. Bunu Meksika’da hâsılat rekorları kıran “Günah / El Crimen del Padre Amaro” (2002) izledi. Pedro Almodóvar’ın yönettiği Kötü Eğitim / La Mala Educación”da (2004) Ángel, Juan ve Zahara olarak üç ayrı karakteri oynadı.

Bu filmin ardından Walter Salles’in “Motosiklet Günlüğü / Diarios de Motocicleta” (2004) filminde bir kez daha Ernesto Che Guevara’yı canlandırdı. Michel Gondry’nin Fransa’da çektiği “Rüya Bilmecesi / La Science des Reves” (2006) ile uluslararası şöhretini perçinledi. Onu dünya sinemasına lanse eden Alejandro Gonzalez Iñarritu’nun yönetmenliğini yaptığı “Babil / Babel” (2006) filminde, Amerikalı çiftin çocuklarına bakan bakıcının delişmen oğlu Santiago rolünü üstlendi.

Bu yıl İngiltere’de yapılan bir ankette dünyanın en yakışıklı sekizinci erkeği seçilen ve 30 Kasım’da 30. doğum gününü Bursa’da kutlayacak olan dünya sinemasının yükselen yıldızı Gael Garcia Bernal; 3. Uluslararası Bursa İpek Yolu Film Festivali’nin konuğu olarak birkaç gün süre ile Bursa’da kalacak.

Haber Kaynağı sinemalar.com

Tüm yorumlar (10)

Avatar
snowboard83 (Profesyonel) | 1 Temmuz 2011, 21:39

Yanlız adam geliyor Türkiye'ye benim 3 yıl sonra haberim oluyor.Bu haberi okumasaydım bunuda bilmeyecektim ya neyse.Yapılacak hiç bir şey yok görmek isterdim onu ve onun için Bursa'ya gidilirdi..

Cevap Yaz
0
0
Elvis (Profesyonel) | 31 Mayıs 2009, 17:10

Paramparça aşklar ve köpekler filminde çok beğenmiştim Blindness de rol almış o filmi izlemeliyim.

Cevap Yaz
0
0
alpgonzales (Jön) | 29 Ekim 2009, 18:37

emin blindnessda filmde cins olucaksın bu elemana.

0
0
sevinRR (Artist) | 29 Kasım 2008, 16:54

aşklar ve köpekler filmi ile tanıdım motorsiklet günlüğü filmi ile tanımaya devam ettim ve babil filmi ile hayranı oldun ve her geçen gün ismini tekrarlamaya başladım gael garcia bernal,gael garcia bernal ve gael garcia bernal böyle bir starın ülkemizde olması bizimle aynı topraklar üzerinde olması hepimiz için büyük bir avantaj umarım bursalılar bu avantajı iyi bir şekilde kullanırlar.

Cevap Yaz
0
0
Hoochie-Coochie-Man (Dublör) | 28 Kasım 2008, 21:15

Kendisi benim gözümde ispanyanın en iyi en sağlam oyuncusudur. Oyuncu kelimesinin anlam ve önemini neyse o Gael Garcia'dır. Bursalılar gerçekten çok şanslılar. Saygılar. istanblues(nokta)org

Cevap Yaz
0
0
Hoochie-Coochie-Man (Dublör) | 3 Aralık 2008, 00:41

Hımm, doğrudur, araştırmadım. Genelde ispanyadan çıktığı filmleri hatırlıyorum belki ondandır. Bilgi için teşekkürler.

0
0
blurry (Figuran) | 2 Aralık 2008, 23:59

Yalnız kendisi ispanyol değil,meksikalı

0
0
Olcays (Dublör) | 26 Kasım 2008, 18:10

Ne şanslısınız bursalılar xD

Cevap Yaz
0
0
Görüşleriniz