Alejandro Amenábar Yeni Filminin Çekimlerine Başladı

28.05.2018 19:23
Alejandro Amenábar Yeni Filminin Çekimlerine Başladı

Ünlü yönetmen yeni filmi Mientras dure la guerra'nın çekimlerine bugün, Salamanca'da başladı.


Agora, İçimdeki Deniz ve The Others'ın da aralarında bulunduğu çok sayıda başarılı filme imza atan yönetmenin yeni filminde, Karra Elejalde yazar Miguel de Unamuno'yu canlandıracak. Alejandro Amenábar, İçimdeki Deniz filminden bu yana İspanyolca dilinde film çekmedi. Sonraki filmleri Agora ve Korku Terapisi'nin castını Hollywood yıldızlarından seçse de kendisine Oscar kazandıran film İçimdeki Deniz olmuştu.

 

Belki de bu başarının etkisiyle köklerine dönen yönetmen, yedinci filmini İspanya'nın Salamanca şehrinde çekiyor. Filmin ana karakteri, tarihi bir figür olan Miguel de Unamuno. Filmde Karra Elejalde'ye Goya ödüllü Nathalie Poza ve Eduard Fernandez eşlik edecek.

 

Senaryosunu Amenábar ve Alejandro Hernandez'in yazdığı film 1936 yazından itibaren, yazarın askeri ayaklanmayı desteklemeye karar verdiği son altı ayını anlatacak. Askerlerin çıkardığı çatışma kanlı bir şekilde devam ederken, yazar ilk duruşunu ve ilkelerini yeniden gözden geçrmeye başlıyor. Yönetmen filmle ilgili, "Bu film benim için çok özel çünkü İspanya'nın geçmişini konu aldığı halde günümüzle ilgili konulardan bahsediyor." açıklamasını yaptı.

 

Filmin çekimleri Salamanca'dan sonra sekiz hafta boyunca Toledo ve Madrid'de devam edecek.