Alan Rickman Harry Potter'daki Rolünden Ötürü Hayal Kırıklığına Uğramış

29.05.2018 18:03
Alan Rickman Harry Potter'daki Rolünden Ötürü Hayal Kırıklığına Uğramış

2016 yılında kaybettiğimiz ünlü oyuncu Alan Rickman'ın açık arttırmada satılan eşyaları, bilinmeyen bir gerçeği ortaya çıkardı.


Alan Rickman çok çeşitli rollerin altından başarıyla kalkabilen büyük bir aktördü. Fakat daha genç kuşaklar kendisini Harry Potter'daki ikonik rolü Severus Snape'le anımsarlar. Severus Snape pek çok yaştan izleyici için unutulmaz bir karakter olsa da, ünlü aktörün geçtiğimiz günlerde açık arttırmaya çıkan özel eşyaları arasında bulunan mektuplar, kendisi için durumun tam da böyle olmadığını gösteriyor. Rickman mektuplarda Snape rolü için "hayal kırıklığı" diyerek canlandırmakta pek istekli olmadığından bahsetmiş. 

 

Yapımcı David Heyman'in Rickman'a 2002 yılında yazdığı bir mektupta "Harry Potter ve Sırlar Odası'nı başarıya ulaştırdığın için teşekkür ederim. Bazen sinirlendiğini biliyorum ama bil ki sen bu filmlerin ayrılmaz bir parçasısın ve harikasın." sözlerine yer vermiş. Buna rağmen oyuncunun gerçek duyguları Harry Potter ve Melez Prens'in çekimleri sırasında yazdığı bir notta ortaya çıkmış. Karakterine yeterince önem verilmemesinden ötürü mutsuz olan Rickman, "Sanki yönetmen David Yates yeniyetmelerin ilgisini çekebilmek için bazı şeylerin seyrinin önemli olmadığına karar vermiş gibi." cümlesiyle yaşadığı hayal kırıklığını ifade etmiş.