Sinemalar.com

2. El Kısa Film Festivali 3. Yılında!

2. El Kısa Film Festivali 3. Yılında!
5 Ocak 2009

Dünyada kendi alanında ilk ve tek kısa film festivali olan “2. El Kısa Film Festivali”, üçüncü yılında “Elemiyoruz, Ellemiyoruz” sloganı ile yola koyuldu.

Daha önce en az bir kısa film festivalinden hüsranla geri dönen, elenmiş kısa filmlerin katılabildiği “2. El Kısa Film Festivali”ne gönderilen her film, festival boyunca gösterimde olacak, jüri tarafından değerlendirmeye alınacak ve bu değerlendirmeler filmin yönetmenine aktarılacak.

Bu yıl 12-22 Şubat 2009 tarihleri arasında Ankara’da üçüncüsü yapılacak olan “2. El Kısa Film Festivali”, tarihinde ilk kez bir kısa filme “Övgüye Değer Film” ödülü verecek.

Festival yönetimi, ödül sahibi filmin yönetmenine hayalindeki kısa filmi çekebilmesi için gereken teknik ekip ve donanımı sağlayarak, filmin yapımcılığını üstlenecek ve filmin tamamlanması için yönetmene “2 gün – 2 saat – 2 dakika – 2 saniye” süre verecek.

Telif hakkı yönetmende kalacak olan kısa filmin ayrıca, ulusal ve uluslararası alanda 33 kısa film yarışmasına gönderilmesine de yardımcı olunacak.
 
2. El Kısa Film Festivali 2009 Jüri Listesi

Ahmet Uluçay, Derviş Zaim, Hüseyin Karabey, Selim Evci, Ümit Ünal, Yeşim Ustaoğlu, Zeki Demirkubuz, Barış Bayraktar, Can Kılcıoğlu, Gökçe Pehlivanoğlu, Ozan Adam, Selcen Ergun, Tan Tolga Demir, Ali Murat Güven, Cem Özer, Hilmi Etikan, Mehmet Ali Arslan, Nurgül Yeşilçay, Nejat İşler, Selim Demirdelen, Uğur İçbak, Prof.Dr. Bülent Vardar (Marmara Üni.), Prof.Dr. Işık Özkan (Yeditepe Üni.), Murat Akser (Kadir Has Üni.), Doç.Dr. Mutlu Binark (Başkent Üni.), Doç.Dr. Özcan Yağcı (Başkent Üni.), Doç.Dr. S.Ruken Öztürk (Ankara Üni.), Prof.Dr. Seçil Büker (Gazi Üni.) ve Thomas Balkenhol (ODTÜ) gibi önemli isimlerden oluşan jürinin seçeceği “ Övgüye Değer Film”, 22.02.2009 tarihinde Ankara Çağdaş Sanatlar Merkezi’nde yapılacak törenle sahibine verilecek.

Festival hakkında detaylı bilgi için: www.ikincielfestivali.org

Haber Kaynağı sinemalar.com

Tüm yorumlar (5)

Avatar
Selime-Tugba (Figuran) | 9 Ocak 2009, 03:15

süper bi teklif..jüri listesi inanılmaz.."Övgüye değer film ödülü " ise kıvrak bir zeka ürünü..emeği geçen herkese teşekkürler..yolunuz açık olsun..

Cevap Yaz
0
0
delifisek (Artist) | 6 Ocak 2009, 22:30

2 saat'te nasıl bir film çekecekler çok merak ediyorum..(çarşI)

Cevap Yaz
0
0
delifisek (Artist) | 9 Ocak 2009, 07:00

pardon yanlış yazmışım 2 gün yerine 2 saat..

0
0
Selime-Tugba (Figuran) | 9 Ocak 2009, 03:17

"2 gün-2 saat-2 dakika-2 saniye"

0
0
yasar-cemil- (Artist) | 5 Ocak 2009, 22:31

anlamlı bir festival, kısa film yapımcılarını teşvik etmesi açısından,ayrıca sinema adına olumlu bir yaklaşım,jüri üyeleride çok değerli üyelerden oluşmuş...ankarada yapılmasıda sinema severlerede bir hareket getirecektir...

Cevap Yaz
0
0
yasar-cemil- (Artist) | 9 Ocak 2009, 22:18

daha önce en az bir kısa film festivale katılmış ve elenmiş(ikinci el) diye adlandırılıyor filmlerin festivali...bu yıl üçüncüsü düzenleniyor...elenmiş filmlerin sahipleri katılıyor..öğrenciler ve kısa film meraklıları bu festivale destek veriyorlar...Bu festivalde jüri tarafından övgüye değer film seçilecek,sahibine hadi bakalım yeni projeni çek diye kamera,kameraman ve türlü donanım sağlanacak ..Sende bir yıl içinde bir günün iki saat,iki dakika,iki saniye içinde filmini çekeceksin...Festival yapımcılığında kendi filminin yönetmeni olacaksın..

0
0
Selime-Tugba (Figuran) | 9 Ocak 2009, 03:31

KISA FİLM YAPIMCILARI DA MI VAR? HABERİM YOK..BU KONUDA BİLGİ VERİRSENİZ SEVİNİRİM EYVALLAH

0
0
akbozdogan (Profesyonel) | 5 Ocak 2009, 21:22

ilginç bir festival..ama kapsamı çok büyük, keza jürüsü de öyle...

Cevap Yaz
0
0
tomascan (Artist) | 5 Ocak 2009, 17:21

cok güzel bir festıval bence daha once yarısmalara katılmıs ve kazanamamıs husrana ugramıs bunlar fılmden ne anlar bak benı 1. yapmadılar dıyenler ıcın harıka bır yarısma bence cok kalıtelı ve daha once odul alamamıs fılmler vardır ıclerınde

Cevap Yaz
0
0
Görüşleriniz