Donwnton Abbey'i Bu Kez Sinemada İzleyeceğiz

17.07.2018 03:48
Donwnton Abbey'i Bu Kez Sinemada İzleyeceğiz

Uzun zamandır beklenen Downton Abbey filmi geliyor. Sevilen dizinin orijinal kadrosu, sinema uyarlaması için yeniden buluşacak. 


Dizinin yıldızlarının birçoğu Downton'a dönme isteklerinden bahsediyordu. Yapımcılar Cuma günü yaptıkları bir açıklamayla dizi oyuncularının filmde de yer alacağını duyurdu. Carnival Film'in yapımcığını yaptığı filmde, Michelle Dockery, Maggie Smith ve Hugh Bonneville gibi yıldızları izleyebileceğiz. Dönem dizisinin yaratıcısı Julian Fellowes, yeni filmin de senaryosunu yazdı ve bu yapımcılığını üstlendi. Dizinin pilot bölümünü yöneten Brian Percival ise, bu sefer filmin yönetmen koltuğunda oturuyor.

 

Planlanan filmle ilgili kötü bir haber ise bugün paylaşıldı. Lady Rose ile ün kazanan Lily James, filmde yer almayacak. Cinderella, Baby Driver ve Darkest Hour filmlerinin yıldızı James yaptığı açıklamada "Benim karakterim Rose New York'a taşındı, bu yüzden onu geri getirmek biraz uzak ihtimal. En azından bir sahne için geri dönmeyi çok isterdim ama bu bir Noel özel bölümü değil. Hikaye bütünlüğü önemli." sözlerine yer verdi.

 

Downton Abbey yayınladığı altı sezonun ardından küresel bir hit oldu. Dizi, 20. yüzyılın başında İngiltere'de yaşayan Crawley ailesinin ve evlerinde görev yapan hizmetkarların hayatlarını konu aldı. Ayrıca kazandığı 69 adaylık sayesinde Emmy tarihinde de en çok adaylığı bulunan Ameirka-dışı yapım oldu. 3 Altın Küre Ödülü, 15 Primetime Emmy Ödülü ve Özel BAFTA ödülü de dahil olmak üzere sayısız ödül kazandı. Eylül ayında çekimleri başlayacak olan filmin senaryo detayları ise şu an için bilinmiyor.