Carrie Fisher Şimdiye Kadar Yayınlanmamış Sahneleriyle 'Star Wars: Episode IX'da Yer Alacak

30.07.2018 03:15
Carrie Fisher Şimdiye Kadar Yayınlanmamış Sahneleriyle 'Star Wars: Episode IX'da Yer Alacak

Star Wars serisinin ünlü yıldızı Carrie Fisher'ı 2016 yılında kaybetmiştik. Fisher şimdiye kadar yayınlanmamış sahneleriyle Star Wars evrenine geri dönüyor. 


J.J Abrams'ın yönettiği Star Wars: Episode IX, bu yaz çekimlere başlayacak. Filmin kadrosu resmi Star Wars web sitesi aracılığıyla duyuruldu. Carrie Fisher'ın karakterinin öyküsünü nihayete erdirebilmek için The Force Awakens'taki kullanılmayan görüntülerinin filmde yer alacak olması ise hayranlara büyük sürpriz oldu. Abrams, “Carrie Fisher'ı çok seviyorduk. Kendisi olmadan Skywalker destanına tatmin edici bir son bulmak mümkün değil. Asla kadroya kendisinin yerine birini koymaya ya da bir CG karakterini kullanmaya çalışmayacağız. Kızı Billie'nin desteğiyle, Carrie'yi onurlandırmanın bir yolunu bulduk. Daha önce Bölüm VII'de beraber çektiğimiz kullanılmayan görüntüleri Bölüm IX için kullanacağız." açıklamasını yaptı.

 

Yeni filmin kadrosundaki isimler arasında Daisy Ridley, Adam Driver, John Boyega, Oscar Isaac, Lupita Nyong’o, Domhnall Gleeson, Kelly Marie Tran, Joonas Suotamo, Billie Lourd ve bir başka sürpriz olarak serinin unutulmaz oyuncusu Mark Hamill yer alıyor. Çekimleri 1 Ağustos'ta Londra'da başlayacak olan Star Wars: Episode IX, 20 Aralık 2019'da vizyona girecek.