Sinemalar.com

Festivalciler için Fest Card Çıktı!

Festivalciler için Fest Card Çıktı!
14 Ocak 2009

12-22 Şubat 2009 tarihleri arasında üçüncüsü gerçekleştirilecek olan, Türkiye’nin lider sinema sitesi Sinemalar.com’un basın sponsorluğunu üstlendiği 2. El Kısa Film Festivali, bu yıl da bir başka ilke imza atarak, izleyici ve katılımcıları için “Fest Card” uygulaması başlatıyor.

Ankara’nın kent kimliğini taşımaya devam eden Yüksel Caddesi’ne kurulan festival standı ve Mülkiyeliler Birliği gibi mekânlardan temin edilmeye başlanan “fest card” sayesinde pek çok kitabevi, sahaf ve 2.el mağazasından indirimli alışveriş yapılabilecek, pek çok kafe ve barın hizmetinden de indirimli olarak yararlanılabilecek.

Festival süresince devam edecek bu uygulama sayesinde festival atölye ve seminerlerine, festival parti ve konserlerine de indirimli olarak katılmak mümkün olacak.

Festivale Başvurular Sürüyor

Daha önce en az bir kısa film festivalinden hüsranla evine dönen, elenmiş kısa filmlerin katılabildiği 2. El Kısa Film Festivali’ne gönderilen her film festival boyunca gösterimde olacak, jüri tarafından değerlendirmeye alınacak ve bu değerlendirmeler yönetmenine aktarılacak.

Bu yıl, Ahmet Uluçay, Derviş Zaim, Hüseyin Karabey, Selim Evci, Ümit Ünal, Yeşim Ustaoğlu ve Zeki Demirkubuz gibi sinema dünyasının önemli isimlerinden oluşan festival jürisinin seçeceği “ Övgüye Değer Film” ödülü, 22.02.2009 tarihinde Ankara-Çağdaş Sanatlar Merkezi’nde yapılacak törenle sahibine verilecek.

Film gönderimleri www.ikincielfestivali.org adresi üzerinden 1 Şubat 2009 tarihine kadar yapılabiliyor.

Haber Kaynağı sinemalar.com

Tüm yorumlar (2)

Avatar
delifisek (Artist) | 24 Ocak 2009, 07:11

juri çok iyi özelliklede zeki abinin orda olması benim için festival'e katılmamdaki en büyük etken..(çarşı)

Cevap Yaz
0
0
tomascan (Artist) | 14 Ocak 2009, 19:24

jüri cok iyi isimlerden olusuor festivalde son derece hosuma gıtmıstı daha onceden bilgi almıstım bu festıval konusunda bence kesınlıkle o mekanda kısa bir süre de olsa bulunulmalı o ortamın havası solunulmalı

Cevap Yaz
0
0
Görüşleriniz