'Mr. Robot' Dördüncü Sezonuyla Ekranlara Veda Edecek

30.08.2018 15:21
'Mr. Robot' Dördüncü Sezonuyla Ekranlara Veda Edecek

USA Network kanalı, Rami Malek’in başrolünde oynadığı Mr. Robot dizisinin dördüncü sezonunda final yapacağını duyurdu.

 

Ödüllü dizinin dördüncü sezonu 2019'da başlayacak. Yeni sezonun resmi olarak açıklanmasa da, ikinci sezon gibi 12 bölümden oluşacağı bekleniyor. Dizinin başrollerinde ise Rami Malek ve Christian Slater yer alıyor. Dizi konu olarak, siber güvenlik mühendisi Elliot Alderson’ın büyük bir şirkette çalışırken bir yeraltı hacker grubuyla tanışmasını ve bu grubun gizemli lideri Mr. Robot vesilesiyle yeraltı korsan grubu Fsociety'ye katılmasını konu alır. Alderson kendisini bir anda dünya çapında yankı uyandıracak eylemlerin ortasında bulur. 

 

Slater, dizideki rolüyle üç kez Altın Küre ödülü için aday gösterildi ve 2016'da en iyi yardımcı aktör dalında bu ödülü kazandı. Bu arada Malek de en iyi erkek oyuncu için iki Altın Küre'ye aday gösterilmiş ve 2016 yılında drama dizisindeki en iyi erkek oyuncu dalında Emmy kazanmıştı. Dizinin oyuncu kadrosunda Portia Doubleday, Carly Chaikin, Martin Wallström, Grace Gummer, Michael Cristofer, Bobby Cannavale ve BD Wong yer alıyor. 

 

Dizinin yaratıcısı Sam Esmail dördüncü sezonda Malek ve Slater'ın karakterleri arasındaki ilişkinin yeni bir aşamasının konu alınacağını söyledi. Esmail ayrıca "Elliot'un yolculuğundaki son bölümü sizlere gösterebilmek için çok heyecanlıyım. Mr. Robot'a veda etmek üzücü olacak ama bütün hayranlara veda etmek de üzücü olacak. Yıllar boyunca bizimle birlikte olduğunuz için teşekkür ederiz. Finali sizlerle paylaşmak için sabırsızlanıyorum." açıklamasını yaptı.