'Train to Busan'ın Yeniden Çevriminin Yapımcısı James Wan Olacak

26.09.2018 06:33
'Train to Busan'ın Yeniden Çevriminin Yapımcısı James Wan Olacak

New Line, James Wan ve Gary Dauberman'ın yapımcılığını üstleneceği 'Train To Busan' remake'i için sürdürdüğü teklif savaşını kazandı. 


Wan ile 'Annabelle' ve yakında vizyona girecek DC filmi 'Swamp Thing'de birlikte çalışan Dauberman, kendi yapım şirketleri Atomic Monster aracılığıyla 'Train To Busan' remake'inin yapımcılığını üstlenecek. Fransız film şirketi Gaumont da yapımcılar arasında yer alıyor. Dauberman ayrıca filmin senaryosunu uyarlayan isim. New Line bir süredir Kore'nin ünlü zombi filminin İngilizce versiyonu için bir teklif savaşı sürdüryordu ve nihayet anlaşmayı sonuçlandırdı.


2016 yapımı orijinal Train To Busan, Güney Kore'deki bir virüs salgınının insanları zombiye çevirmesini konu alıyor ve Seul'den Busan'a giden bir trendeki bir grup yolcunun mücadelesine odaklanıyor. Hikayenin merkezinde ise; boşanmış, işkolik bir baba ve kızı arasındaki ilişki bulunuyor. Cannes Film Festivali'nde prömiyeri yapılan film, vizyona girdiği tarihte gişe rekorları kırdı ve çok olumlu eleştiriler aldı. Aralık ayında vizyona girecek Aquaman filmini yöneten Wan, başarılı korku filmleriyle dolu bir kariyere sahip ve Conjuring filmlerine dayanan milyar dolarlık bir sinema imparatorluğunun arkasında yer alıyor. Serinin son filmi The Nun, sadece Amerika'da 100 milyon dolardan fazla hasılat getirdi. Dauberman ise Wan ile çalışmalarına ek olarak, New Line’ın 2017’nin dehşet verici hit filminin devamı olan It: Chapter 2'nun senaryosunu yazdı. Gelecek ay ise ilk yönetmenlik denemesi olacak olan 'Annabelle 3'nin çekimlerine başlayacak.