Eva Green BBC’nin ‘The Luminaries’ Uyarlamasında Yer Alacak

28.09.2018 15:54
Eva Green BBC’nin ‘The Luminaries’ Uyarlamasında Yer Alacak

Casino Royale” yıldızı Eva Green ve Eve Hewson, Eleanor Catton’un ödüllü romanının TV uyarlaması olan “The Luminaries”de birlikte rol alacak.

 

Into the Badlands”ten tanıdığımız Marton Csokas da altı bölümlük dizinin kadrosundaki isimlerden biri. Dizi İngiltere'de BBC Two ve Yeni Zelanda'da TVNZ kanalında yayınlanacak. Roman, 1860'larda Yeni Zelanda’nın Güney Adası'ndaki altın avı dönemini konu alıyor. Kitap 2013'te Man Booker ödülünü kazandı ve Catton'u bu prestijli edebi ödüle sahip olan en genç yazar yaptı. Romanın uyarlamasını Catton ve diziyi yönetecek olan Claire McCarthy birlikte yapyor. McCarthy daha önce “Ophelia” filmini de yönetmişti. Tim Bevan ve Eric Fellner dizinin yürütücü yapımcılığını üstleniyor. Dizinin çekimleri Kasım ayında Yeni Zelanda'da başlayacak. 

 

Green diziyle ilgili, “Eleanor başarılı bir senaryo yazdı. Onun orijinal romanını da çok sevmiştim ve kendi ekran uyarlamasının daha da zarif bir materyali ortaya çıkarıyor olması çok heyecanlı.” yorumunu yaptı. McCarthy ise heyecanını, “Eleanor’un inanılmaz romanını okuduğumdan beri yarattığı zengin dünya tarafından tamamen büyülendim. Bu güzel ve orijinal eseri ekrana getirmek ne büyük bir onur.” sözleriyle ifade etti. Eva Green şimdilerde yeni Alice Winocour filmi “Proxima”nın çekimlerini sürdürüyor.