Seth Rogen Bir Sonraki Filmi İçin Sony ile Anlaştı

28.09.2018 17:45
Seth Rogen Bir Sonraki Filmi İçin Sony ile Anlaştı

Sony Pictures, Seth Rogen ile bir kez daha anlaştı. Ünlü film yıldızı stüdyonun yeni filminin başrolünde yer alarak, bir turşucuyu canlandıracak.


Daha önce de “This Is the End”, “Neighbors” ve “The Disaster Artist” gibi Rogen projelerinde çalışan görüntü yönetmeni Brandon Trost, yeni filmde ilk kez yönetmen koltuğuna oturmak için görüşmelerde bulunuyor. Senaroyu ise Simon Rich kendi orjinal hikayesinden kaleme alıyor. Seth Rogen, Evan Goldberg ve James Weaver, kendi yapım şirketleri Point Grey aracılığıyla prodüktörlüğü üstlenecek, Rich ve Alexandria McAtee ise yürütücü yapımcılar olarak ekipte yer alacak. Film, Rich'in New Yorker dergisinde yayınlanan kısa romanından uyarlanıyor ve 1918'de Amerika'ya göç ederek sevgili ailesi için daha iyi bir hayat kurmayı hayal eden bir emekçi olan Herschel Greenbaum'un hikayesini konu alıyor. Greenbaum bir gün turşu fabrikasındaki işinde çalışırken, bir turşu bidonuna düşer ve 100 yıl boyunca kendisini kimse bulamaz. Tuzlu su onu mükemmel şekilde korur ve günümüz Brooklyn'inde yeniden ortaya çıkana kadar bir gün bile yaşlanmaz. Fakat ailesini ararken, hayatta kalan tek akrabasının torunu Ben Greenbaum olduğunu öğrenir. Üstelik Ben içine kapalı bir yazılımcıdır ve Herschel onun ne iş yaptığını bile anlayamamaktadır. Filmde dede-torun Greenbaumlar'ın ikisini de Seth Rogen canlandıracak. 

 

Henüz ismi belli olmayan filmin çekimlerinin Ekim ayında Pittsburgh'da başlaması bekleniyor. Proje, Rogen’in 2016 yılında animasyon film “Sausage Party”yi yönetmesinden bu yana stüdyoyla birlikte çalıştığı ilk filmi olacak. R-Rated (+17) bir animasyon komedi olan film dünya çapında 98 milyon dolar hasılat getirmişti. Rogen, son zamanlarda Universal komedisi “Blockers” ve Netflix'in “Like Father”ı gibi sürpriz hitlerin çekimleriyle meşguldü. Oyucu olarak ise Lionsgate komedisi “Flarsky”de Charlize Theron'la birlikte yer aldı.