Sinemalar.com

Recep İvedik 2'nin Galasından Notlar

Recep İvedik 2'nin Galasından Notlar
10 Şubat 2009

İstanbul Film Festivali dahil olmak üzere, birçok sanat etkinliğine ev sahipliği yapan Lütfi Kırdar Kongre ve Sergi Sarayı, 9 Şubat Pazartesi akşamı, en kalabalık ve hareketli günlerinden birini yaşadı.

Binlerce insanı Lütfi Kırdar’da buluşturan olay, ilki izlenme rekoru kıran “Recep İvedik” serisinin devam filmi Recep İvedik 2”nin galasıydı. 13 Şubat Cuma günü tüm Türkiye’de gösterime girecek filmi, herkesten önce izlemenin heyecanını yaşayan davetliler arasında biz de yerimizi aldık.

Recep İvedik”in dev kartonetleri ile çevrili kırmızı halı üzerinde yürüyerek girdik salona. Galaya katılacak ünlü konuklardan görüntü alabilmek için kuyruk oluşturan kameramanlar çarptı gözümüze ilk olarak. Film öncesinde düzenlenen kokteyl, ünlü konukların da katılımı sayesinde oldukça hareketli geçti.

İşte “Recep İvedik 2”nin galasında gözümüze takılanlar

-    Filmin galasına sinema dünyasının yıldızları ilgi göstermedi. Galaya Orhan Gencebay, Cem Özer, Metin Şentürk, Tolga Karel, Ece Gürsel ve Tuğba Ekinci gibi müzik-magazin camiasından ünlü isimler katıldı.

-    Galada izdiham yaşanması nedeniyle, birçok konuk filmi ayakta izledi; bir kısmı da filmi izleyemeden salondan ayrıldı.

-    Şahan Gökbakar galaya, sevgilisi Doğa Rutkay ile birlikte katıldı. Girişte bir basın ordusu ile karşılaşan Gökbakar, “İstanbul’da bu kadar çok kameraman var mı?” sözleriyle şaşkınlığını dile getirdi.

-    Şahan Gökbakar’ı görüntüleyen kameramanlar ve kendisine soru yöneltmek isteyen muhabirlerden oluşan kalabalık içinde bazı basın görevlileri işlerini yapmakta zorlandı.

-    Film başlamadan önce salona giren Şahan Gökbakar, alkışlar eşliğinde karşılandı. Sahneye çıkıp konukları selamlayan Gökbakar, filmine yönelik eleştirilere, “Bu filmi izlediğiniz için sosyal çevrenizden dışlanacaksınız” sözüyle karşılık verdi.

-    Filmin oyuncu kadrosunda yer alan, “Hakan İvedik” rolündeki Efe Babacan ve “Ali Kemal” rolündeki Çağrı Büyüksayar’ın basın önüne çıkarılmayışı ve basının sadece Şahan Gökbakar üzerine yoğunlaşarak diğer oyuncuları göz ardı etmesi, gala gecesinde dikkat çekici hatalardan biriydi.

-    Doğa Rutkay’ın, filmde hiçbir görevi olmadığı halde, sürekli basının karşısında olması ise malzeme arayan magazincilerin işine yaradı.

-    “Recep İvedik 2”yi binlerce seyirci Şahan Gökbakar ile birlikte kahkahalar atarak izledi.  

-    Film sonrasında fotoğraf çektirmek isteyen hayranlarının akınına uğrayan Şahan Gökbakar’a, sevgilisi Doğa Rutkay yardımcı oldu.

-    Gecenin sonunda Cem Özer, Yüksel Aytuğ ve Ömür Gedik’in tebriklerini kabul eden Şahan Gökbakar ve yapımcısı Faruk Aksoy oldukça keyifli görünüyorlardı.

Yazı: Serkan Tavşanoğlu

* Sinemalar.com yazarlarının “Recep İvedik 2” hakkındaki kritikleri çok yakında yayında!
 

Haber Kaynağı sinemalar.com

Tüm yorumlar (23)

Avatar
delifisek (Artist) | 16 Şubat 2009, 21:51

rekor kırdı kesin ve arog'uda geçti geçmese bile geçecek bu gidişle..(çarş)

Cevap Yaz
0
0
cakir16 (Profesyonel) | 16 Şubat 2009, 17:02

filimin rekoru kıracağı zaten belli artık cem yılmazın modası yavaş yavaş geçmeye başladı bunu kabul etmemiz gerekir. hele son zamanlarda ve yaptığı filmlerde bunu zaten herkes görüyor. neyse bu filmi de arogla mukayese bile etmemek gerekir. bence on kat daha kmik ve güzeldi.şahanın daha farklı projelerle de karşımıza çıkmasını bekliyorum. emeği geçenlere başarılar.

Cevap Yaz
0
0
realhunter2008 (Dublör) | 14 Şubat 2009, 11:30

Yeter saçma sapan yorumlar hep recep ivediğin altında. Ya begenmeyen izlemez! BUKADAR BASİT YA! Amaç ne güldürmek. Güldürüo mu ? Altına bile işetio. Sende tebessum bile mi olusmuo? O zaman kes sesini otur aşağı. Artık kendinizi yırtmaya basladınız ya eleştircem die? Bu nasıl bi adiliktir ya.. Eleştirceksen saygı olucak, mantık olucak konuyla alakalı olucak.. 2-3 hırbo cıkmıs sanat filmi değil diye eleştirmis Rahat mısın evladım sen? Komedi filmi nere sanat filmi nere? Bu futbol macında, topa elle ellemedi die bir futbolcuya kırmızı kart gostermek gibi bişi ya.. Artık komik duruma düşürüoyosunuz kendiniz yazık ya.. Elbet eleştirilcek bu film ama aklı basında olan insanlar tarafından.. Öyle bi eleştirilmeli ki hasta dercesinde recep ivedigi seven biri bile kabul etmeli.. Sizin eleştirilerinizi 6 yasındaki cocuk yapmaz.. Yok adamın donunu indiriomus yok argo konusuomuz.. Ulan bu eleştirileri yapanlar Amerikan pastası hayranıdır eminim... Nedense yabancılar yapınca alkış, TÜRKLER yapınca yuh! Yazık sizin kişiliğinize....

Cevap Yaz
0
0
blutiful (Dublör) | 18 Şubat 2009, 01:04

Biraz ağır bir dille yazmışsınız ama ben de görüşünüzü onaylıyorum. Bu filmi devlet meselesi haline getirenlere de katıla katıla gülüyorum.

0
0
alpinn (Profesyonel) | 13 Şubat 2009, 16:05

gişeyi merak edıyorum kendı rekorunu yada olmazsa arog u gecebılecek mi

Cevap Yaz
0
0
den1zc1 (Profesyonel) | 12 Şubat 2009, 21:39

süper bi komedi olcak gitmek için sabırsızlanıyorum

Cevap Yaz
0
0
Görüşleriniz