Keira Knightley 'Misbehaviour' Filminin Başrolünde Yer Alacak

10.10.2018 23:48
Keira Knightley 'Misbehaviour' Filminin Başrolünde Yer Alacak

Keira Knightley, 1970 Miss World güzellik yarışmasını konu alan komedi/dram filmi “Misbehavior”ın başrolünde yer alacak.


BAFTA ödülü sahibi Philippa Lowthorpe tarafından yönetilen film, 1970 yılında Londra'da düzenlenen dünya güzellik yarışması Miss World'de yaşanan gerçek olaylara dayanıyor. O dönemde 100 milyondan fazla izleyici ile dünyanın en çok izlenen televizyon programı olan yarışma, yeni kurulan Kadın Kurtuluş Hareketi'nin sahneyi istila etmesiyle kesintiye uğramış ve Bob Hope'un sunuculuk yaptığı canlı yayını izleyen seyirciler, sahnenin gerisinde yer alan ataerkilliği ve Batı'nın güzellik anlayışının acımasızlığını konu alan bir eyleme şahit olmuştur. Kurtuluş Hareketi'nin bu tarz güzellik yarışmalarının kadınları aldattığı yönündeki söylemi izleyiciler arasında büyük yankı uyandırır. Gösteri yeniden başladığında Miss Grenada, yarışmanın favorisini yenerek Dünya Güzellik Kraliçesi ünvanını kazanan ilk siyahi kadın olur ve yarışmayla ilgili tartışmalar bir kez daha alevlenir. Gugu Mbatha-Raw ve Jessie Buckley filmde Knightley'e eşlik eden isimler olacak.

 

Filmin yapımcılığını Left Bank Pictures'tan Suzanne Mackie üstlenirken, senaryo Rebecca Frayn ve Gaby Chiappe'nin iş birliğiyle yazıldı. Andy Harries, Cameron McCracken ve Jenny Borgars ise yürütücü yapımcı kadrosunda yer alıyor. Film, 2016 yılında yayınlanan “Swallows and Amazons”tan sonra Lowthorpe'un çektiği ikinci film olacak. Yönetmen, daha önce çektiği “Call the Midwife” ve “Three Girls” dizileriyle BAFTA TV ödülünü iki kez kazanmış ve bu ödülü kazanan iki kadın yönetmenden biri olmuştu. 2005 yılında “Pride & Prejudice” ve 2014 yılında “The Imitation Game” ile iki kez Oscar adayı olan Knightley, en son Ocak ayında Sundance Film Festivali'nde prömiyer yapan biyografik Wash Westmoreland filmi “Colette”te yer aldı. Ünlü yıldızı 2 Kasım'da vizyona girecek Disney filmi “The Nutcrackers and Four Realms”ta da izleme fırsatı bulacağız.