Sinemalar.com

Sevgililer Günü Katliamı: Sevgililer Günü İşkencesi

12 Şubat 2009

Tipik bir Amerikan kasabası olan Harmony, çöken maden ocağıyla sarsılır. Beş işçiden sağ kurtulan tek kişiyse Harry Warden\'dir. Çok geçmeden anlaşılırki, işçiler çöken maden ocağı nedeniyle değil Harry Warden tarafından katledilmişlerdir.

Fakat Harry Warden da komadadır. Bir yıl sonra aniden uyanan Warden, 22 kişiyi öldürür fakat kendisi de  bu sırada öldürülür. Uzun bir müddet sonra, olaydan sağ kurtulan gençlerden Tom Hanniger, geçmişinden kurtulmak istediğini söyleyerek kasabaya gelir. Amacı, maden ocağındaki hissesini satmak ve herşeyi arkasında bırakmaktır. Ama Tom, Harmony\'e döner dönmez ardı ardına cinayetler işlenmeye başlar. Ya sapık bir katil Warden\'ı taklit etmektedir ya da Warden ölmemiştir...
 
Film, klasik kanlı gerilimlerin aksine, çok hızlı bir sekilde olay örgüsüne giriyor. Öyle ki, ardı ardına insanlar öldürülmeye başlanınca, ilk anda seyirci şaşırıyor. Çünkü herşey için o kadar erken ki. Karakterler ekrana adımını attığı anda cinayetler başlıyor. Bu sürpriz giriş ilk anda yeni ve değişik birşey izleyeceğimizi düşündürüyor bize ama yanıldığımızı kısa sürede anlıyoruz.

Neredeyse seyircinin zekasıyla dalga geçen akıl almaz sahneler, berbat oyunculuklar arzı endam etmeye başlıyor perdede. Filmin başrol oyuncuları basit bir tv dizisi tadında oyun verirken, olan biten bütün saçma şeylere inanmamız gerekiyor.

Örneğin vahşi cinayetlerin ortasında kalmış iki kadın geceyarısı hiçbirsey olmamış gibi markete sayım yapmaya gidiyor. Ve pek tabi ki katil onları avlamaya geliyor. İşin komiği katilin çıkardığı onca sese rağmen iki kadın da sese yöneliyor. İkisinin de aklına polisi aramak gelmiyor. Uzun süre kaçma kovalamaca yaşayan kadınlar, nedense son anda alarma basıyor vesaire vesaire... Kısacası film baştan aşağı klişeler ve bayağılıklarla dolu. Sözde sürpriz finalin ne kadar sürpriz olduğunu ise seyircinin yorumuna bırakıyorum.

Neredeyse “Testere” serisini sollayacak derecede içinde vahşet barındıran film, birçok izleyicinin midesini bulandırabilir. Kafa kopma sahnelerinden, fışkıran gözlere kadar ne ararsanız filmde var. Filmde belki de tek olumlu unsur, 3 boyutlu görüntülerin başarılı bir şekilde filme yedirilmesi olarak görünüyor. Sırıtmayan sahneler, beklenen 3 boyut keyfini veriyor. İlla ki korku filmi izlemek  isteyenler dışında kimseyi tatmin etmeyen bir film “Sevgililer Günü Katliamı”. Tüm sinemaseverlere keyifli seyirler.

 

Tüm yorumlar (19)

Avatar
edie-britt (Star) | 29 Kasım 2010, 20:14

bu kritiği yazana inanamıyorum!!! kesinlikle övgüyü hak eden bir yapım!

Cevap Yaz
0
0
tesla7000 (Artist) | 25 Temmuz 2010, 03:04

bence sıradan gerilim filmiydi,hiç artı özelliği yoktu,medya çok şişirmiş.

Cevap Yaz
0
0
academy61 (Profesyonel) | 9 Ekim 2009, 20:34

ne derseniz deyin sevgililer günü katliamı müthiş bir filmdi.gerek konusu gerek finali gerekte vahşet ve kan.gerekte jensen ın o müthiş oyunculuğu.

Cevap Yaz
0
0
stepup07 (Dublör) | 9 Ekim 2009, 14:27

bence film guseldi siz demissiniz ses geliyor kadinlar sese yoneliyor su bir gercek ki butun korku gerilim filmlerinde nerden ses geliyorsa hangi oyuncu olursa olsun o sese yoneliyor bu butun filmlerde oluyor evet filmde oldurme kan var ama film yinede konu olarak guseldi sadece harry warden niye onune geleni olduruyor onu anlamadim hastanede falan ama film iyiydi helede hep siradan cikan su siralarda

Cevap Yaz
0
0
wxll (Jön) | 16 Ağustos 2009, 19:11

ben bu şekilde düşünmüyorum hangi filmde olursa olsun şiddet sahneleri ve kan sahneleri var komedi filminde bile kaldı ki korku filminde olmucak o zaman çocuklara göre yapsınlar hem film gayet başarılıydı klişeler demişsin ama dikkat etiysen bir tek bu filmde klişe yok her yapımda hatalar olur yada mantıksızlıklar önemli olan bunları azami düzeyde tutmak sonuçta bu bir film isteyen izler istemeyen de izlemez bu kadar basit...

Cevap Yaz
0
0
emre-es (Profesyonel) | 14 Ekim 2009, 23:40

sen demişsin komedide bilem oluyordiye bende o yüzden yazdım.ozaman kimse gitmesin kanlı filmlere.komedide aksiyonda gerilimde mutlak oluyor.belki biraz fazla kan olabilir ama yüksek tansiyonda bundan fzala vardı.bunda ki kan yüksek tansiyonunki yanında ketçap kalır.

0
0
Görüşleriniz