'The Crown' Dizisinin Camilla Parker’ı Belli Oldu

24.10.2018 16:01
'The Crown' Dizisinin Camilla Parker’ı Belli Oldu

Camilla'yı sevin ya da sevmeyin... Netflix dizisi The Crown'ın üçüncü sezonunda İngiltere Kraliyet Ailesi'nin "öteki kadın"ı Camilla Parker'ın hikayesini de izleyeceğiz. Parker'ı canlandıracak isim ise Emerald Fennell oldu.


Emerald Fennell, The Crown'ın üçüncü sezonuna katıldı. The Crown dizisi zaman içinde atlamalar yaparken bazı yeni karakterlerle tanışıyoruz. Ve kraliyet ailesinin en önemli figürlerinden birini de nihayet dizide görebileceğiz: Camilla Parker Bowles... Prens Charles'ın tartışmalı aşkı ve geleceğin Cornwall Düşesi olan Camilla Parker, Charles ile olan ilişkisinin başlarında evli olması nedeniye kraliyet ailesi için istenmeyen bir gelindi. Kurallar gereği büyük aşkı Camilla'yla evlenemeyen Prens Charles, Prenses Diana ile istemediği bir evlilik gerçekleştirmiş, bu evliliğin sonucunda ise dünya basınının gözü önünde yaşanan son derece tatsız ve trajik olaylar vuku bulmuştu. Diana'nın genç yaştaki ölümünün ardından 2005 senesinde Charles ve Camilla evlenebilmiş fakat Camilla'ya prenseslik ünvanı verilmemiş ve kraliçe olma hakkından da men edilmiştir.

 

Fennell dizideki rolüyle ilgili olarak, "Şu an havalarda uçuyorum ancak The Crown'da pek çok yetenekli insanla bir araya gelmek de beni dehşete düşürüyor aslında." yorumunu yaparken Camilla'yı çok sevdiğini de belirtti. Oyuncu, kadroda kraliçeyi canlandıran Olivia Colman, Prens Philip rolündeki Tobias Menzies, Prenses Margaret rolündeki Helena Bonham Carter, Lord Snowden rolündeki Ben Daniels ve Ana Kraliçe rolünü üstlenen Marion Bailey gibi tecrübeli bir kadroya katılıyor. Çekimleri devam eden The Crown, önümüzdeki yıl Netflix ekranlarında olacak. Kraliçe II. Elizabeth’in tahttaki yıllarını anlatacak olan dizinin yeni sezonunda Birleşik Krallık’ın 1960’lı yıllarındaki önemli gelişmeleri ve Roddy Llewellyn ile Margaret Thatcher gibi önemli figürleri izleyeceğiz. Fennell daha önce beyaz perdede The Danish Girl ve Anna Karenina gibi yapımlarda rol aldı.