Johhny Depp'i Yeni Filmi ‘Minamata’da Savaş Fotoğrafçısı Rolünde İzleyeceğiz

24.10.2018 16:28
Johhny Depp'i Yeni Filmi ‘Minamata’da Savaş Fotoğrafçısı Rolünde İzleyeceğiz

Johnny Depp, bağımsız dram filmi “Minamata” da savaş fotoğrafçısı W. Eugene Smith rolünü üstlendi.

 

Film, fotoğrafçı Smith’in Japonya’daki Minamata halkının zehirlenmesini açığa çıkarmak Life dergisiyle birlikte çalışmasını konu alıyor. Aileen Mioko Smith ve W. Eugene Smith'in birlikte yazdıkları kitaba dayanan ve David K. Kessler tarafından senaryoya uyarlanan filmi Andrew Levitas yönetecek. Hikayede II. Dünya Savaşı'nın zafer dolu günlerini geride bırakmış bir ABD'de, Smith'i toplumdan uzak yaşarken göreceğiz. Ancak Life Magazine editörü olan eski arkadaşı Ralph Graves, kendisini büyük bir öyküyü açığa çıkarmak için Japonya'ya gitmeye ikna eder: Japonya'nın kıyı şehri Minamata'daki halkının civa yüzünden zehirlenerek yıkıcı bir şekilde imhası...

 

Filmin çekimleri Ocak ayında Japonya'da ve ardından Sırbistan'da gerçekleşecek. “Minamata”, Depp'in yapım şirketi Infinitum Nihil tarafından geliştirildi ve yapımcılık Sam Sarkar, Bill Johnson ve Andrew Levitas tarafından üstlenildi. Jason Forman ve Stephen Deuters ise filmde yürütücü yapımcılık yapacaklar. Levitas, “Johnny ile birlikte, sessizce acı çekenlere ses vermek için çalışıyoruz ve bu hafife alamayacağımız bir sorumluluk.” yorumunu yaptı. “Tıpkı 1971'de Eugene Smith'in yaptığı gibi, bu inanılmaz hikayeyi dünyaya duyurmak bizi hem ayrıcalıklı hem de gururlu hissettiriyor.

 

Son dönemde kariyerindeki iniş çıkışlarla gündemde olan Depp, Pazartesi günü yaptığı açıklamada yapımcı Andrea Iervolino'yla birlikte film ve dijital içerik geliştirmek ve üretmek için bir ortaklık kurduklarını duyurmuştu. Anlaşmanin ilk ürünü ise, Depp, Mark Rylance ve Robert Pattinson'un birlikte rol aldığı dram filmi “Waiting for the Barbarians” ile olacak. Filmin çekimleri bu ay Fas'ta başlayacak.