Altın Aslan Ödüllü Alfonso Cuarón Filmi ‘Roma’dan Poster Geldi

24.10.2018 17:58
Altın Aslan Ödüllü Alfonso Cuarón Filmi ‘Roma’dan Poster Geldi

Netflix; "Gravity", "Children of Men" ve "Y Tu Mamá También" gibi filmlerin Oscar ödüllü yönetmeni Alfonso Cuarón’un yeni projesi "Roma"nın ilk posterini yayınladı.

 

Cuarón, "Gravity" filminin ardından dört yıl sonra yeni filmi “Roma” ile karşımıza çıkacak. Film, yönetmenin 1960'larda ve 70'lerde Meksiko'da büyürken yaşadığı olaylara dayanıyor. Yönetmen “Y Tu Mamá También”den beri, ilk kez bir film yapmak için ülkesine geri döndü. “Roma”, 1970'lerin başında, Mexico'daki Roma mahallesinde geçiyor. Orta sınıf bir ailenin evinde hizmetçilik yapan Cleo'yu merkezine alan filmde, aile evde yaşanan değişikliklerle boğuşurken, sokaklarda ise Meksika hükümetin desteklediği milisler ve öğrenci göstericiler arasında büyük bir çatışma vardır.

 

Siyah beyaz olarak filme çekilen “Roma”, kişisel, sosyal ve politik çekişmeler sırasında bir ailenin dengesini korumaya çalışmasını konu alan bir portre sunuyor. Venedik Film Festivali'nde prömiyer yapan ve En İyi Film dalında Altın Aslan ödülü kazanan film, sınırlı olarak vizyona girmesinin ardından 14 Aralık tarihinde Netflix'e gelecek. Meksika’nın Oscar’a aday gösterdiği yapımın kadrosunda kadrosunda Marina de Tavira, Diego Cortina Autrey, Carlos Peralta, Marco Graf, Daniela Demesa, Nancy García García ve Andy Cortés gibi isimler bulunuyor.