Sony, Spider-Man Evrenine Ait İki Film İçin Çalışmalara Başladı

28.11.2018 00:27

Örümcek hislerimiz bizi uyarmıştı! Sony, 'Spider-Man: Into the Spider-Verse' için bir devam filmi ve sadece kadın Spider-Man kahramanlarından oluşan bir spin-off projesi üzerinde çalışıyor.


Sony, animasyon film 'Spider-Man: Into the Spider-Verse'in ardından, sadece bir devam filmi değil bir de spin-off projeyle Spider-Man evrenini iyice hareketlendirmeye kararlı görünüyor. Avatar: The Last Airbender ve Netflix’in Voltron'ı gibi animasyon projelerle ünlenen Joaquim Dos Santos, 'Spider-Man: Into the Spider-Verse'in devam filmini yönetecek isim olacak. Voltron ekibinde yer alan ve DC'nin Batman: Year One ve Superman/Batman: Apocalypse gibi animasyonlarında yönetmenlik yapan Lauren Montgomery ise Spider-Man evreninin bütün kadın kahramanlarını aynı filmde toplayacak olan bir spin-off projenin yönetmenliğini yapmak üzere görüşmelerini sürdürüyor. CBS dizisi Zoo'nun senaristi Bek Smith, bu projede yazarlık yapacak.

 

Spider-Verse'in ve live-action Spider-Man filmlerinin yapımcısı olan Amy Pascal, yeni projelerde de yapımcı koltuğuna oturuyor. Spider-Verse'in yaratıcı isimlerinden olan Phil Lord ve Chris Miller'ın da yaratım sürecine dahil olması bekleniyor. Devam filminin detayları henüz bilinmese de farklı ırktan gelen bir Spider-Man olan Miles Morales'in filmin merkezinde olacağı düşünülüyor. Kadın kahraman spin-off'u içinse henüz hiçbir şey bilinmiyor. Ancak filmin merkezinde Spider-Gwen, Spider-Woman, Madame Web, Spider-Girl veya Silk karakterlerinden birinin olması bekleniyor.

 

Spider-Man: Into the Spider-Verse'i 14 Aralık 2018'de Türkiye'de vizyona sokacak olan Sony, Venom'un başarısının ardından Spider-Man evrenine büyük yatırım yapmaya karar vermişti. Dünya çapında 822 milyon dolar hasılat getiren Venom, Ekim ayı box office rekorlarını kırdı. Spider-Man evreninin çalışmaları devam eden projelerinden bir diğeri ise Jared Leto'nun başrolünde oynayacağı Morbius the Living Vampire