Richard Gere Apple TV'nin Çekeceği Bir Dizinin Başrolünde Yer Alacak

08.12.2018 20:43
Richard Gere Apple TV'nin Çekeceği Bir Dizinin Başrolünde Yer Alacak

Apple, İsrail dizisi “Nevelot”un bir Amerikan uyarlamasını ekranlarımıza getirecek. Dizinin başrolü ise Richard Gere'in.


Richard Gere, dizide Vietnam Savaşı'nda savaşmış ve çok yakın arkadaş olan iki eski askerden birini canlandıracak. İki arkadaşın hayatı, elli sene önce aşık oldukları bir kadının trafik kazasında ölmesiyle alt üst olur. Hayat boyu yaşadıkları pişmanlıklar, sırları ve günümüz gençlerine kızgınlıkları bir araya gelince, bir dizi trajik olayın yaşanması kaçınılmaz olur. Dizinin senaryosu Howard Gordon tarafından yazılacak. Gordon; Warren Leight, Gere, orijinal dizinin yaratıcıları Dror Sabo ve Lee Yardeni, Avi Nir, Alon Shtruzman, Rachel Kaplan, Peter Traugott, Yoram Mokady ve Mirit Toovi'yle birlikte yürütücü yapımcılığı da üstleniyor. Dizinin ilk sezonunun sekiz bölüm olması planlanıyor.

 

Dizinin showrunner'ları olan Howard Gordon ve Warren Leight'in, İsrail dizilerini Amerikan televizyonlarına uyarlama konusunda daha önce de tecrübeleri olmuştu. Gordon, Showtime'ın dram dizisi “Homeland”ı geliştirip ve yürütücü yapımcılığı üstlenirken; Leight, HBO’nun “In Treatment” dizisinin showrunner'ı ve yürütücü yapımcısıydı. Nevelot dizisi İsrailli yazar Yoram Kaniuk’un aynı isimli romanından uyarlanmıştır.