Uçan Süpürge Mektuplarınızı Bekliyor

12.03.2009 15:08
Uçan Süpürge Mektuplarınızı Bekliyor

7-14 Mayıs 2009 tarihleri arasında Ankara’da gerçekleştirilecek, Sinemalar.com’un internet basın sponsorluğunu üstlendiği 12. Uçan Süpürge Uluslararası Kadın Filmleri Festivali’nin bu yıla özgü bir etkinliği olan “12 Eylül’de…” başlıklı mektup sergisine başvurular 1 Nisan’da sona eriyor. Festival bu sergiyle, gerçek veya kurgusal anlatılar üzerinden bir döneme ayna tutmayı, farklı hikâyeleri bir araya getirerek 12 Eylül’ü hatırlamayı ve hatırlatmayı amaçlıyor.

Yalnızca kadınların katılımına açık olan sergiye gönderilecek mektuplar; el yazısıyla herhangi bir kağıda yazılarak, bilgisayarda yazılıp herhangi bir kağıda çıktı alınarak, video, ses kaydı, resim, fotoğraf, grafik ya da istenen başka bir formatta hazırlanabilecek. Çağrı, bilinen mektup formunun yanı sıra, katılımcıların yaratıcılıklarını kullanarak farklı mektup formları yaratmalarını da teşvik ediyor.  

1 Nisan 2009 tarihine kadar gönderilecek mektuplar Ayşegül Devecioğlu, Gülden Treske, Halime Güner, Latife Tekin ve Umut Tümay Arslan’dan oluşan jüri tarafından değerlendirilecek. Jürinin bu eserler içinden oluşturacağı seçki, 7-14 Mayıs 2009 tarihleri arasında yapılacak 12. Uçan Süpürge Uluslararası Kadın Filmleri Festivali kapsamında Ankara’da sergilenecek.

Başvuru koşulları ve katılım formu için: festival.ucansupurge.org