Sinemalar.com

69. Berlin Uluslararası Film Festivali'nde Yarışacak Filmler Belli Oldu!

69. Berlin Uluslararası Film Festivali'nde Yarışacak Filmler Belli Oldu!
19 Ocak 2019

69. Berlin Uluslararası Film Festivali'nin ana yarışma filmleri belli oldu. Fatih Akın ve Emin Alper'in de son filmleriyle Altın Ayı için yarışacağı festival, renkli bir yarışma seçkisi sunuyor.


7-17 Şubat 2019 tarihinde Danimarkalı yönetmen Lone Scherfig'in “The Kindness of Strangers” filmiyle açılışını yapacak olan festivalin jüri başkanı Juliette Binoche olarak açıklanmıştı. 2019 Berlinale, festival direktörü Dieter Kosslick'in emekliye ayrılmadan önce yer aldığı son organizasyon olacak. Festival, ana yarışmasının yanı sıra gala filmleri, yarışma dışı kurmaca ve belgesel film programlarını da resmi olarak duyuruldu. Ana yarışmada yer alacak filmler arasında Zhang Yimou’nun son filmi One Second, Emin Alper’in Kız Kardeşler filmi ve Fatih Akın imzalı The Golden Glove bulunuyor. Christian Bale'in Dick Cheney'i canlandırdığı Vice da yarışma dışı olarak programa dahil oldu.


Ana Yarışma Filmleri

 

L'adieu à la nuit (Farewell to the Night) - André Téchiné (Dünya Prömiyeri / Yarışma Dışı)

Amazing Grace - Alan Elliott (Avrupa Prömiyeri / Yarışma Dışı)

Der Boden unter den Füßen (The Ground beneath My Feet) - Marie Kreutzer (Avusturya)

Di jiu tian chang (So Long, My Son) - Wang Xiaoshuai (Çin)

Elisa y Marcela (Elisa & Marcela) - Isabel Coixet (İspanya)

Der Goldene Handschuh (The Golden Glove) - Fatih Akın (Almanya / Fransa)

Gospod postoi, imeto i' e Petrunija (God Exists, Her Name is Petrunya) - Teona Strugar Mitevska (Makedonya / Belçika / Slovenya / Hırvatistan / Fransa)

Grâce à Dieu (By the Grace of God) - François Ozon (Fransa)

Ich war zuhause, aber (I Was at Home, But) - Angela Schanelec (Almanya / Sırbistan)

The Kindness of Strangers - Lone Scherfig (Danimarka / Kanada / İsveç / Almanya / Fransa) – Açılış Filmi

Kız Kardeşler (A Tale of Three Sisters) - Emin Alper (Türkiye / Almanya / Hollanda / Yunanistan)

Marighella - Wagner Moura (Yarışma Dışı)

Mr. Jones - Agnieszka Holland (Polonya / İngiltere / Ukrayna) 

Öndög - Wang Quan'an (Moğolistan)

The Operative - Yuval Adler (Yarışma Dışı)

La paranza dei bambini (Piranhas) - Claudio Giovannesi (İtalya)

Répertoire des villes disparues (Ghost Town Anthology) - Denis Côté (Kanada)

Synonymes (Synonyms) - Nadav Lapid (Fransa / İsrail / Almanya)

Systemsprenger (System Crasher) - Nora Fingscheidt (Almanya)

Ut og stjæle hester (Out Stealing Horses) - Hans Petter Moland (Norveç / İsveç / Danimarka)

Varda par Agnès (Varda by Agnès) - Agnès Varda (Belgesel / Yarışma Dışı)

Vice - Adam McKay (Yarışma Dışı)

Yi miao zhong (One Second) - Zhang Yimou (Çin)

 

Berlinale Special Filmleri

 

ANTHROPOCENE: The Human Epoch - Jennifer Baichwal, Nicholas de Pencier, Edward Burtynsky (Kanada) - Belgesel

The Boy Who Harnessed the Wind - Chiwetel Ejiofor (İngiltere)

Brecht - Heinrich Breloer (Almanya / Avustrurya)

Celle que vous croyez (Who You Think I Am) - Safy Nebbou (Fransa)

Es hätte schlimmer kommen können - Mario Adorf (It Could Have Been Worse - Mario Adorf) - Dominik Wessely (Almanya) - Belgesel

Gully Boy - Zoya Akhtar (Hindistan)

Lampenfieber (Kids in the Spotlight) - Alice Agneskirchner (Almanya) - Belgesel

El Norte (The North) - Gregory Nava (ABD 1984)

Peter Lindbergh Women Stories - Jean Michel Vecchiet (Almanya) - Belgesel

Photograph - Ritesh Batra (Hindistan / Almanya / ABD)

Watergate - Or: How We Learned to Stop an Out of Control President - Charles Ferguson (ABD) - Belgesel

Weil du nur einmal lebst - Die Toten Hosen auf Tour (You Only Live Once - Die Toten Hosen on Tour) - Cordula Kablitz-Post (Almanya) – Belgesel

Haber Kaynağı Berlinale.de

Tüm yorumlar (0)

Avatar
Görüşleriniz