Michael Jackson’ın Çocuk İstismarı İddialarını Konu Alan Belgeselden İlk Fragman

21.02.2019 11:44

2009 yılında, 50 yaşında hayatını kaybeden dünyaca ünlü sanatçı Michael Jackson’ın, yaşamını anlatan ve özellikle çocuk istismarı iddialarını konunun odak noktasında tutan belgesel “Leaving Neverland”in ilk fragmanı yayınlandı.


Prömiyerini, Sundance Film Festivalinde gerçekleştiren belgesel, büyük ses getirdi. Michael Jackson hayranlarının boykot ettiği, 4 saatlik ve Leaving Neverland, 3 ve 4 Mart tarihlerinde, iki bölüm olarak HBO’da yayınlanacak.

 

Yönetmen koltuğunda Dan Reed’in oturduğu sansasyonel belgeselde, James Safechuck ve Wade Robson isimli iki çocuğun gözünden Michael Jackson’la olan yakın arkadaşlıkları anlatılıyor. Ünlü sanatçı Michael Jackson hayattayken, ortaya atılan çocuk istismarı iddialarını merkezinde tutan belgeselin yayınlanmaması için milyonlarca dolarlık bağış yapıldığı da söylentiler arasında yer alıyor. Dünya prömiyerini Sundance Film Festivali’nde gerçekleştiren Leaving Neverland, şimdiden büyük tartışmalar yaratmaya başlamasıyla yayınlanmasının ardından olacaklar konusunda merak uyandırıyor.