Vizyondaki Filmlerde Bu Hafta (1 Mart 2019)

01.03.2019 00:01

 1 Mart 2019  haftasında 3’ü yerli toplam 5 film vizyona giriyor.    

     

Öldür Beni Sevgilim 

Başrollerini Murat Boz ve Seda Bakan’ın paylaştığı film, evlilikleri monotonluk yoluna girmiş genç bir çiftin piyango biletlerine büyük ikramiyenin çıkmasıyla gelişen olaylar dizisini konu alıyor. Birbirlerinin lise aşkı olan Demet ve Okan’ın evliliği için bu ikramiye iyi mi yoksa kötü mü olacak?

 

Yalan Dolan

Şahin Michael Derun’un yönetmen koltuğuna oturduğu filmde, 6 arkadaşın sistemdeki bir hatadan faydalanıp banka soyma hikayesi konu alınıyor.

 

Tabaluga

Ejderha Tabaluga ve buz prensesi Lilli, yaşadıkları dünyayı ve dostlarını kötü kalpli Arktos'tan korumak için güçlerini birleştirir. Bu maceranın tek pürüzü, Tabaluga'nın henüz uçmayı ve ateş püskürtmeyi öğrenemeyen türünün son örneği bir ejderha olmasıdır. Ancak Tabaluga, Lilli ile aralarındaki dostluk ve sevgi sayesinde her türlü zorluğa göğüs germeye hazırdır.

 

Musabbar

Zamanında Hz. Süleyman'ın himayesinde çalışan Musabbar cin kavmi, Süleyman öldükten sonra kibre bulanır. İnsanoğlunu dünyaya hükmetmek için kullanan cin kavminde soylarının tükenmesine karşın önlem olarak melez bir çocuk doğar. Bu melez, Süleyman’ın soyundan gelen kadınla birleşirse kötülük kapıları sonuna kadar açılacak ve dünya insanlığın kontrolünden çıkacaktır. Film, 21. yüzyılda geçmektedir ve 8 akademisyenin bu olaylarla mücadelesini konu alır.

 

Mutlu Lazarro

İyi niyetli ve saf Lazzaro, kendisi için değerli olan genç ve şımarık arkadaşı Tancredi aracılığıyla ilk başta oyun gibi görünen bir 'adam kaçırma' olayını kabul eder. Ancak Tancredi için bu bir oyun değildir, yaşadıkları garip köyü ve arkadaşı Lazzaro'yu ateşe atmaktan çekinmez. Polisler işin içine dahil olunca Tancredi diğer köylülerle birlikte şehre akın ederken, Lazzaro kaçmak zorunda kalır. İyilik timsali Lazzaro, en yakın arkadaşı Tancredi'yi bulmak için zamansal ve mekansal kırılmalar yaşamak zorundadır.

İçinde farklı mesajlar barındıran film, Cannes Film Festivali'nde En İyi Senaryo ödülüne layık görülmüştü.