Sinemalar.com

Kıymık: Neredeydik, Nerelere Geldik!

3 Nisan 2009

Korku gerilim filmlerinin enteresan bir seyircisi vardır. Çünkü filmin içeriğinden çok türünün gerilim olması yeterlidir çoğu için. Bu yüzden vizyona ne kadar anlamsız da olsa giren tüm korku filmlerini box office listesinin üst sıralarına sokarlar. Bu hafta gösterime giren “Kıymık” da bu tip filmleri sevenleri salonlara çekecektir.Yıldönümlerinin baş başa bir kamp kurarak geçirmek isteyen bir çift var merkezde; Seth ve Polly. Çadır için gerekli yedek malzemeleri olmadığından, kutlamalarını kamp yerine otelde yapmaya karar verirler. Yolda birileri tarafından araçları durdurulur ve başka bir çiftle karşılaşırlar. Polisten kaçan bir suçlu olan Dennis ve madde bağımlısı kız arkadaşı, eyalet dışına çıkmak için Seth ve Polly’i kullanır. Yolda bir yaratığı ezerler ancak o anda ne olduğunu anlayamazlar. Durdukları benzin istasyonunda ise her şeyin rengi belli olmaya başlar. Savaşmaları gereken enteresan bir yaratık vardır ortada.


 
Orijinal bir şekilde başlayan “Kıymık”, film ilerledikçe “bir klişeler deryası” haline geliyor. Bir benzinliğin marketine sıkışmış insanlar ve kurtulma çabaları hep daha önce gördüğümüz filmlerden tanıdık. Zaten en ilginç yanı filme ismini de veren yaratık yani “Kıymık”. Yapımcılar önce kıymığı yaratıp üzerine başka bir senaryoyu uydurmuşlar ve gerisi biraz hikaye olmuş.Markette kalan insanların birbirlerine muhtaç olmaları ise “The Mist” filmi ile benzerlikler içeriyor. Ancak film “The Mist”in yanından geçemiyor. Seth karakteri canlılardan ve biyolojiden anlayan haliyle olayları çözmeye çalışırken “her şeyi mantığa dayandırıyoruz” havası yaratılmaya çalışılmış. Ancak kolu kesilen bir adamın hiçbir şey olmamış gibi hayatına devam edebilmesi enteresandı.Gerçi “kıymık” gibi bir canavara inanan buna da inanabilir. Oyunculuklar ve görsellikle film kendini biraz da olsa kurtarıyor ancak yeni bir hikaye ve sürpriz bir final beklememek hayal kırıklığı olmaması açısından iyi olabilir. “Korku filmlerini koşulsuz severim, hele yaratıklara bayılırım” derseniz koşun salonlara.

Tüm yorumlar (10)

Avatar
bukethan (Profesyonel) | 27 Mayıs 2009, 15:28

Daha yaratıcı olmaları gerekiyor. Bunlar artık izlerken korkutmuyor aksine güldürüyor beni. Bilindik yaratık hikayelerinden yani.

Cevap Yaz
0
0
blade44 (Jön) | 21 Nisan 2009, 20:57

ne konu güzel ne oyunculuk güzel bence izlemeye değmez

Cevap Yaz
0
0
recpectman (Figuran) | 14 Nisan 2009, 20:03

1 saat 15 dakikaya bir film sığdıran Amerikan sinemasına hayranım ama gülmekten bir 4 kişinin öldüğü ve biraz kan vari boyalarla yapılmış bir türü belli olmayan bir film... Eleştirim çok mu ağır oldu diyorsunuz İzleyince bana yazabilirsiniz:D
 

Cevap Yaz
0
0
by-efsane-tbr (Dublör) | 9 Nisan 2009, 14:09

yaaa filmin korkunçu olduğu benim i,çin daha ii neyse sinemaya gidip izlemeli artık...

Cevap Yaz
0
0
SADECESIRADAN (Profesyonel) | 8 Nisan 2009, 03:09

çok basıt bır film yazık..bu kadar kötü bir film ılk defa ızledım.ayrıca zaten konusuda yok fılmın bır sey herneyse kıymık mıdır kıyma mıdır nedir nerden geldıgı bellı deyıl nasıl olustugu bellı deyıl gayet amacına ulaşmıs bır film saçmalık uzerıne amacına ulaşmış ama...

Cevap Yaz
0
0
Görüşleriniz