Vizyondaki Filmlerde Bu Hafta (8 Mart 2019)

08.03.2019 09:49

8 Mart 2019  haftasında 3’ü Türk yapımı olan toplam 8 film vizyona giriyor.


Captain Marvel 

Brie Larson'ın Carol Denver yani Captain Marvel'a hayat verdiği yapım, 90'ların ortasında, dünyanın iki farklı uzaylı ırkının galaktik savaşı ortasında kaldığı zamanlarda, karakterin kendi geçmişini ve kim olduğunu keşfederek evrenin en güçlü kahramanlarından birine dönüşme hikâyesini ele alıyor.

1990'lı yıllarda geçen hikâyede, iki uzay ırkı arasındaki bir savaş dünyaya kadar ulaşırken evrenin en güçlü kahramanlarından biri haline gelen Carol Danvers, küçük bir müttefik grubunu ve kendisini bir girdabın ortasında bulur.

 

 

Herkes Biliyor (Todos lo saben)

Çocukları ve eşiyle birlikte Buenos Aires'te yaşayan Laura (Penelope Cruz), kız kardeşi Ana'nın (Inma Cuesta) düğünü sebebiyle memleketi İspanya'ya gelmiştir. Burada yıllar sonra gördüğü ailesi ve sevdikleriyle tekrar bir araya gelmenin mutluluğunu yaşamaktadır. Fakat düğün gecesi kızı Irene'nin (Carla Campra) aniden ortadan kaybolması, her şeyi alt üst eder. Laura'ya kızını araması için yardım eden kişi, gençlik aşkı Paco'dur (Javier Bardem). O gece ve sonrasında yaşananlar, Laura ve Paco'nun hayatını geri dönülmeyecek şekilde değiştirecektir. İranlı yönetmen Ashgar Farhadi'nin İspanyolca çektiği ilk film olan Herkes Biliyor, Cannes Film Festivali'nin açılış filmi olarak prömiyer yapmıştı.

 

 

Kartopu Savaşları 2 (Snowtime! 2)

Köylerinde kızak yarışı düzenleyen Frankie ve ekibi, köye yeni gelen Zac'e karşı yarışmaktayken hazırladıkları kızakları, bitiş çizgisinin hemen öncesinde parçalanınca gözlerine inanamaz. Zac'in hile yaptığını düşünen Frankie ve arkadaşları, onun foyasını ortaya çıkarmaya karar verirler. Hilelerden uzak bir yarış düzenlemek isteyen Frankie'nin dürüstlüğü, ne pahasına olursa olsun kazanmak isteyen hırslı Zac'i alt edebilecek midir?

 

 

Kapan

Çocuklarına oldukça düşkün ve Antalya'nın sayılı zenginlerinden biri olan Süleyman'ın hayatı, oğlu Tarık'ın kız arkadaşının trajik ölümü ardından yaşadığı travmayla alt üst olmuştur. Zengin bir işadamı olan Süleyman ailesinden habersiz, içinde kızının aşık olduğu adamın da bulunduğu, 100 milyon dolar ödüllü, ucunda ölüm olan "Doğruluk mu cesaret mi?" temalı bir yarışma düzenler. Dürüst olmaktan başka çıkış yolu olmayan bu yarışmayı öğrenen Süleyman'ın kızı Aslı, gerçekleri ortaya çıkarmaya ve babasıyla yüzleşmeye kararlıdır.

 

 

Woman at War

Sakin ve bağımsız bir kadın olmak ile tutkulu bir aktivist olmak arasında gidip gelen Halla, içindeki tutkulu, gözü kara aktivisti dinler ve bir gün gizlice yerel alüminyum ensdüstrisine savaş açmaya karar verir. Eylemleri ses getirmişken ve en etkili operasyonuna başlamaya hazırlanırken aldığı bir mektupla her şey tepetaklak olur. Halla'nın evlat edinmek için yaptığı başvuru kabul edilmiştir. Fakat anne olacağı yeni hayatına hazırlanırken, alüminyum endüstrisine son bir darbe vurmaya kararlıdır.

 

 

Hüddam 2

Yeğeni tarafından tecavüze uğrayan bedensel ve zihinsel engelli Fatma, bir süre sonra hamile olduğunu fark eder. Annesiyle babasını doğumunda kaybeden Fatma için bu bebek bir umut olur. Fakat Fatma'nın amcası Recep, bebeğin doğmasını istemez ve Fatma'ya şiddet uygulayarak bebeğin düşmesini sağlar. Bu olayla yıkılan Fatma, ebesi Songül'den yardım ister ve Songül kendi canı pahasına Hüddam daveti ile bir ritüel gerçekleştirerek bebeği geri getirir. Bebek Fatma'nın yalnızlığının sonu, ona kötülük yapmış olanların laneti olacaktır.

 

 

Arada (Di Navberê De)

Ana dili Kürtçe'yi konuşamayıp anlayan, ikinci dili Türkçe'yi anlayamayıp konuşan Osman, zamanla bu özelliği nedeniyle iki işi aynı anda yapamamaya başlar. Çalışırken müşterilere cevap veremez, arkadaşlarının sohbetlerine katılmayı başaramaz ve hatta görüştüğü kadınlarla kalıcı ilişkiler kuramaz. Fakat bir müşterisinin ona, onu bu özelliğinden kurtarabileceğini söylemesiyle Osman, hayatının değiştiğini görecektir.

 

 

Kelebek (Papillon)

Daha önce küçük suçlara bulaşmış Henri 'Papillon' Charriere, haksız yere cinayetten hüküm giymiş ve Fransa'nın kötü ünüyle nam salmış Şeytan Adası'ndaki yüksek güvenlikli hapishaneye sevk edilmiştir. Papillon, hapishanede zengin ve savunmasız bir adam olan Louis Dega ile tanışır. Dega, korunma karşılığında hapisten kaçışlarını finanse etmeyi kabul eder ve ikili arasında firar planıyla birlikte ilginç bir arkadaşlık başlar.

 

 İyi seyirler dileriz.