Anadolu Turnesi Başka Sinema'larda Vizyona Giriyor!

19.03.2019 11:47

Deniz Tortum ve Can Eskinazi’nin birlikte yönettikleri “Anadolu Turnesi”, 22 Mart’ta Başka Sinema salonlarında vizyona giriyor! 


Dünya prömiyerini, geçtiğimiz yıl 17. !F İstanbul Bağımsız Filmler Festivali kapsamında gerçekleştiren ve 13 Mart’ta Başka Sinema bünyesinde “Başka Çarşamba” da özel bir gösterimle izleyenlerle buluşan “Anadolu Turnesi”, vizyona merhaba diyor! Film, 22 Mart’ta bir hafta boyunca Başka Sinema salonlarında izleyicisini bekliyor olacak.

 

Yönetmenliklerini Deniz Tortum ve Can Eskinazi’nin birlikte gerçekleştirdikleri film; 2014 yılının yazında Türkiye'de esen umutlu siyasi rüzgardan ve Anadolu Rock’tan gazlarını alarak, ekipmanlarını 1980 model bir Vosvos’a yükleyip yola çıkan saykodelik rock grubu Venus Music Peace Band’in çıktıkları Anadolu turnesinde yaşadıkları maceraları konu alıyor. 

 

13 Mart’ta Başka Çarşamba kapsamında gerçekleşen özel gösterimin hemen sonrasında aynı gece, Anahit Sahne’de Islandman, Ağaçkakakan, Gülin, Volkan İncüvez, Barlas Tan Özemek gibi müzisyenler aynı sahnede buluşmuştu. Bu gecede, filmde sözü geçen grup Venus Music Peace Band’in üyeleri de dört yıl aradan sonra ilk kez bir araya gelmişti.

 

“Anadolu Turnesi”, 22-28 Mart 2019 tarihleri arasında, Başka Sinema’ın yer aldığı tüm sinema salonlarında bir hafta boyunca gösterimde olacak.