Sinemalar.com

Deli Deli Olma !

Deli Deli Olma !
15 Nisan 2009

Başrollerini Tarık Akan ve Şerif Sezer’in paylaştığı “DELİ DELİ OLMA” filminin galası, Nişantaşı City’s Citylife Sinemaları’nda, 14 Nisan Salı akşamı, filmin oyuncu kadrosu, yapım ekibi ve kültür&sanat camiasından ünlü isimlerin katılımıyla yapıldı. Filmin sonunda izleyenlerin gözyaşlarını tutamadıkları görüldü. Gala salonları çıkışında duygusal dakikalar yaşandı.

 

17 Nisan 2009 tarihinde sinemalara gösterime girecek olan Deli Deli Olma'da, Mişka’nın (Tarık Akan) ailesinden kalan ve Mişka’nın borcu yüzünden köyün nerdeyse bütün ahırlarını gezen piyanoyu çalabilmek için yanıp tutuşan Karslı köy kızı Alma’nın (Cemile Nihan Turhan) üzerinden köydeki tüm hikayeleri anlatacak.

 

Tarık Akan ve Şerif Sezer Çocuklarıyla Aynı Filmde


Sinemamızın usta ve emektar oyuncuları arasında başı çeken, canlandırdığı onlarca unutulmaz karakterle hafızalara kazınan Tarık Akan, birkaç yıllık aradan sonra sinemaseverlerle “DELİ DELİ OLMA” filmiyle buluşacak. Son yıllarda canlandırdığı başarılı karakterlerle adından sıkça söz ettiren değerli oyuncu Şerif Sezer, bir kez daha Tarık Akan’la aynı filmde rol aldı. Filmin sinemaseverlere bir de sürprizi var. “YOL” filminden seneler sonra tekrar birlikte kamera karşısına geçen Tarık Akan ve Şerif Sezer’in filmdeki gençlik sahnelerini kendi çocukları Barış Üregül ve Deniz Arna canlandırdı.

 

Murat Saraçoğlu’nun Üçüncü Filmi“DELİ DELİ OLMA”, son dönemin ses getiren yapımları arasında yer alan “120” ve “O… Çocukları” filmlerini yöneten Murat Saraçoğlu’nun üçüncü uzun metrajlı filmi olacak. “DELİ DELİ OLMA” filminin, çarpıcı senaryosu ve oyuncu kadrosu ile bu senenin ses getirecek filmlerinden birisi olması bekleniyor.*Deli Deli Olma! --- Kars’ta “aklını başına al” anlamında kullanılmaktadır.

 

Tüm yorumlar (8)

Avatar
erkan760 (Jön) | 28 Mayıs 2009, 19:05

Tarık Akan a bu filmde bir kez daha hayranlık duyacaksınız,bu filmdeki oyunculuğunu hiç bir hollywood yıldızıyla kıyaslayamazsınız,ama maalesef biz Türk milleti olarak elindekinin kıymetini bilmeme konusunu sinema alanında da göstererek bu tür güzel filmlere pek rağbet göstermiyoruz.Filme Kırıkkale de 19:00 seansına gittik topu topu 10 kişi vardık ,ama şunu iddia ediyorum milyon dolarlık bütçeli filmlere gidip hayal kırıklığı yaşanyanlardan daha şanslıydık,film o kadar içten ilerliyorki hiç sıkılmıyorsunuz yer yer tüm son dönem Türk filmlerinde olduğu gibi küfürler serpiştirilmiş fakat çok güzel aktarıldığı için seyirciyi bu küfürler asla rahatsız etmiyor yani kısaca ailecek gidebileceğiniz ender filmlerden biri

Cevap Yaz
0
0
rammstein82 (Amatör) | 1 Mayıs 2009, 01:02

film gerçekten izlenmeye değer .. tarık akan ve şerif sezer'in oyunculuk kaliteleri tartışılmaz... bu arada filmin siyasetle uzaktan yakından bir ilgisini görmedim ben .. çok sıcak ve gerçekçi bir yapıt olmuş gitmenizi tavsiye ederim mutlaka

Cevap Yaz
0
0
lara-85 (Amatör) | 22 Nisan 2009, 13:04

serif sezerin kızı deniz arna da bu filmde oynamış.serif sezerin gençliğini oynamış cok basarılı izlemek gerekir

Cevap Yaz
0
0
blade44 (Jön) | 21 Nisan 2009, 20:58

çok ilgimi çeken bir film en kısa zamanda izlemeyi düşünüyorum gerçekten o kadar duygusal mı?

Cevap Yaz
0
0
dcelik86 (Profesyonel) | 20 Nisan 2009, 19:29

Haberi okuyunca filmi merak ettim. Acaba sonunda neden ağladılar? Bizim insanlarımızda çok duygusal. En kısa zamanda gitmeyi düşünüyorum.

Cevap Yaz
0
0
Görüşleriniz